Maladie (wydanie kolekcjonerskie)

Autor: Paweł 'Ausir' Dembowski

Kolekcjonerskie wydanie Maladie - jednego z najciekawszych opowiadań mistrza fantasy, autora bestsellerowej sagi o Wiedźminie, wielokrotnego laureata nagrody im. Zajdla - Andrzeja Sapkowskiego. To kunsztowne, określane niekiedy jako mikropowieść opowiadanie, osnute zostało na wątkach mitu arturiańskiego. Jest to pierwszy tekst tego autora, który ukazuje się w Polsce w formie albumu kolekcjonerskiego.

Album ten został z całości zaprojektowany i zilustrowany przez krakowską malarkę - Dagmarę Matuszak, znaną dotychczas głównie ze współpracy z Neilem Gaimanem przy oprawie graficznej wydań kolekcjonerskich jego prozy, poematu ilustrowanego Melinda, oraz udziału w cyklu tematycznych antologii komiksowych wydawnictwa Egmont. Ponadto liczne ilustracje autorstwa Dagmary Matuszak zdobią okładki książek z gatunku fantasy wydawanych w Polsce i za granicą .

Każdy album ma też wbity swój własny, niepowtarzalny numer, gwarantujący unikalność posiadanego egzemplarza. Nakład Maladie jest limitowany do 750 sztuk. Nieliczne egzemplarze recenzenckie oznaczone pieczątką "press" zostały wyłączone z nakładu.

Na karcie okolicznościowej, obok sygnatur autorskich znajduje się tzw. "suchy tłok" w formie średniowiecznej litery "M". Również ten element wykonany został odręcznie, przy użyciu tradycyjnej techniki.

Na całym świecie wydawnictwa kolekcjonerskie osiągają z czasem niebywałą wartość, zgodnie z ogólną zasadą, znaną z grafiki tradycyjnej: "im niższy jest numer egzemplarza, tym większa jest jego wartość". Istnieją także kolekcjonerzy skupujący wyłącznie konkretne, za każdym razem te same, wybrane przez siebie numery. W ten sposób powstają "księgozbiory spersonalizowane".

Na rynku wydawniczym w Polsce wydania kolekcjonerskie są niezwykle rzadkie, na zachodnim rynku księgarskim wydania ekskluzywne mają swoją wierną klientelę, która przyciąga nie tyle dzieło co forma jego wydania. W przypadku Maladie mamy do czynienia z dziełem na wysokim poziomie artystycznym.

Wydanie kolekcjonerskie nabyć można tylko w sklep.gildia.pl.