» Magia i ogień

Magia i ogień

Dodał: Tomasz 'Asthariel' Lisek

Magia i ogień
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Magia i ogień
Cykl: Molly Blackwater
Tom: 2
Autor: Nik Pierumow
Tłumaczenie: Ewa Skórska
Wydawca: Akurat
Data wydania: 13 marca 2019
Liczba stron: 480
Oprawa: miękka
Cena: 44,90 zł

Po długiej i niebezpiecznej podróży, Molly Blackwater dociera wreszcie do Nord Jorku. Zamiast do ciepłego domu i najbliższych, trafia jednak prosto do celi Departamentu Specjalnego. Lord Spencer, szara eminencja tej elitarnej jednostki tropiącej przejawy magii, stawia ją przed dramatycznym wyborem – żeby uratować swoją rodzinę, musi wydać nowych przyjaciół. Przesłuchiwana, poddawana naciskom i manipulacji, dziewczynka przedstawia wymyśloną naprędce wersję wydarzeń: do Nord Jorku przysłali ją barbarzyńscy Rooskies, dla których miała szpiegować. Wydaje się, że to tłumaczenie chwilowo satysfakcjonuje przedstawicieli Królestwa.

Życie zdaje się znów biec dawnym torem. Molly wraz z rodziną wraca do domu, jej ojciec odzyskuje stanowisko lekarza, a nawet otrzymuje awans i stopień wojskowy. Dziewczynka może jak dawniej chodzić do szkoły, gdzie inni uczniowie wprawdzie traktują ją jak trędowatą (jest przecież nosicielem groźnej magii!), ale jednak przyjmują do swojego grona. Spokój pryska, gdy pewnego wieczoru Molly obserwuje młodszego brata bawiącego się żołnierzykami. Dziewczyna widzi chłopca używającego magii, której nie jest jeszcze świadomy. Co zrobić, by nie dopadł go Departament Specjalny? Znowu uciec z Nord Jorku za pasmo gór Karn Dred? Zdradzić się, ale uratować brata? Dotrzeć z nim do czarodziejki Starszej, żeby nauczyła go posługiwania się magią? Każde rozwiązanie naraża na niebezpieczeństwo nie tylko ją, ale i tych, których kocha.

Nik Pierumow po raz kolejny zaprasza czytelników do misternie skonstruowanego świata łączącego elementy steampunku, fantasy i baśni. Wielowątkowa opowieść zachwyci nie tylko fanów przygód i wartkiej akcji, ale i wytrawnych miłośników fantastyki.

Tagi: Nik Pierumow | Magia i ogień | Molly Blackwater


Czytaj również

Magia i stal
Marazm i żal
- recenzja
Imię Bestii. Tomy 1 i 2 - Nik Pierumow
Kiedy świat to za mało
- recenzja
Aliedora - Nik Pierumow
Nie tylko świat się liczy
- recenzja
Tern - Nik Pierumow
- recenzja
Tern - Nik Pierumow
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.