» Wieści » Mag wyda kolejne dzieła Michaela Swanwicka, autora Córki żelaznego smoka

Mag wyda kolejne dzieła Michaela Swanwicka, autora Córki żelaznego smoka

05-12-2022 06:07 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Mag wyda kolejne dzieła Michaela Swanwicka, autora Córki żelaznego smoka

Wydawnictwo Mag potwierdziło, że 20 stycznia przyszłego roku w ramach serii Artefakty ukaże się jego nakładem tom zawierający dwie powieści Michaela Swanwicka (Córka żelaznego smoka; Smoki Babel), czyli Próżniowe kwiaty i Stacje przypływu, a także zbiór opowiadań od tego samego twórcy. Książka zostanie objęta patronatem naszego serwisu – zachęcamy do zapoznania się z jej zapowiedzią!

Zapowiedź:

Wyjątkowa książką, będąca przeglądem niezwykłej kariery mistrza opowieści Michaela Swanwicka. Zawiera dwie powieści (Próżniowe kwiaty i Stacje przypływu) oraz wybór opowiadań obejmujących prawie ćwierć wieku. We wszystkich tekstach widać jego dalekosiężną i żywą wyobraźnię, jedną z najwybitniejszych we współczesnej literaturze. Od najtwardszej fantastyki naukowej po najczystszą fantasy, od otuchy po rozpacz, wszystko tu skrzy się literackim talentem.

Na kartach tej książki czci się Janis Joplin jak boginię, nastolatki schodzą w dół po brzegu świata, zombiaki stają się produktem, mściwy facet goni magika po powierzchni świerszcza wielkości planety, Vermont atakują dinozaury, z Nowego Jorku kursuje pociąg do piekła, a dwaj sympatyczni postutopijni hochsztaplerzy, Darger i Demobil szukają szczęścia w Labiryncie Buckingham.

  • Tytuł oryginału: Stations of the Tide/Vacuum Flowers/Best stories
  • Przekład: Piotr Cholewa i Wojciech Próchniewicz
  • Redakcja: Joanna Figlewska
  • Wydanie: 1
  • Oprawa: twarda
  • ISBN 978-83-67353-30-4
  • Liczba stron: 1020
  • Cena: 99 zł
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Profil FB wydawnictwa
Tagi: Michael Swanwick


Czytaj również

Komentarze


Henryk Tur
   
Ocena:
0

Hm... "będąca przeglądem niezwykłej kariery mistrza opowieści Michaela Swanwicka. ", "żywą wyobraźnię, jedną z najwybitniejszych we współczesnej literaturze". Świetne peany, ale pardon me - jakoś nie kojarzę tego nazwiska, ani też nie przypominam sobie, aby ktoś zachwycał się nim w PL czy na świecie.
Oczywiście nie neguję, że może pisać bardzo fajnie.

06-12-2022 09:00
Kellus
   
Ocena:
0

Zachwycał się nim Dukaj, ale jego recenzje zniknęły chyba z infosfery. Nie wiem co znaczy pisać bardzo fajnie, ale to wymagający autor. Raczej Miles Davis literatury, a nie Abba.  

06-12-2022 11:41
Henryk Tur
   
Ocena:
0

Cóż, chętnie się zatem zapoznam z tą twórczością.

06-12-2022 14:01

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.