» Lwy Al-Rassanu

Lwy Al-Rassanu

Dodał: Jędrzej 'bukins' Bukowski

Lwy Al-Rassanu
10.00
8.12
Ocena użytkowników
Średnia z 13 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Lwy Al-Rassanu (The Lions of Al-Rassan)
Autor: Guy Gavriel Kay
Tłumaczenie: Agnieszka Sylwanowicz
Wydawca: Wydawnictwo Mag
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 2006
Liczba stron: 500
Oprawa: miękka
Format: 135 x 205 mm
ISBN-10: 83-7480-015-1
Cena: 35,00 zł

Ona - żydówka. Oni – muzułmanin i chrześcijanin.
Połączyła ich wojna i miłość. Dzieli ich przepaść religijna i kulturowa. Troje przyjaciół…trójkąt miłosny….Czy przezwyciężą uprzedzenia własnych rodzin? Czy poświęcą miłość dla lojalności? Czy jakikolwiek wybór przyniesie im szczęście? Na te fundamentalne pytania czytelnik nie znajdzie odpowiedzi w Lwach Al.-Rassanu, historycznej powieści o wojnie, miłości i uprzedzeniu Guy Gavriela Kaya, kanadyjskiego autora światowych bestsellerów. Znajdzie natomiast wiele wzruszeń, pozna żal, nienawiść i przeżyje niezapomniane chwile śledząc splątane losy trojga bohaterów, którym przyszło żyć w trudnych czasach.

Akcja powieści rozgrywa się w historycznej rzeczywistości XI wiecznej Europy, epoce schyłku imperium muzułmańskiego w fikcyjnym miejscu nazwanym w powieści Al.-Rassanem. Al-Rassan, w którym współistnieją trzy bardzo odmienne kultury, to kraj uwodzicielskiego piękna i pełnej przemocy historii. Pokój między chrześcijanami, muzułmanami i żydami jest trudno osiągalny i niepewny, podobnie jak wszechobecny cień, rozdzielający te narody, lecz zbliżający do siebie nadzwyczajne osoby. Na tle niezwykłych wydarzeń, które popychają Al.-Rassan na skraj wojny, obserwujemy losy Ammara ibn Khairana – poety, dyplomaty, żołnierza. Jego losy splatają się z Rodrigiem Belamonte, który jest doskonałym dowódcą wojskowym. Sercami obu mężczyzn zawładnęła Dżehana bet Iszak – doskonała lekarka i zmysłowa kobieta.

W przygotowaniu film na podstawie książki w reżyserii Edwarda Zwicka, twórcy Ostatniego samuraja. Twórca scenariusza do filmu jest Vera Blasi.

Komentarze

string(15) ""

Esper
    Dobra książka
Ocena:
0
Bardzo przyjemne, można powiedzieć klasyczne fantasy. Alternatywna historia zjedonczenia hiszpanii, ciekawi bohaterowie, szybka wojna, rozmaite wątki, kilka jak zwykle nieprzyjemnie urwanych... Cóż jak ktoś lubi fantasy umiejscowione w średniowieczu to śmiało.
29-04-2012 20:00

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.