» Lux perpetua (audiobook)

Lux perpetua (audiobook)

Dodał: lemon

Lux perpetua (audiobook)
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Lux perpetua
Cykl: Trylogia husycka
Tom: 3
Autor: Andrzej Sapkowski
Wydawca: Fonopolis, superNOWA
Data wydania: 23 października 2013
Liczba płyt: 3
Oprawa: twarda
Format: CD mp3
ISBN-13: 9788375780499
Cena: 59,99 zł

Krwawy czas wojen husyckich na Dolnym Śląsku jest tłem przygód młodego Reynevana. Przemierza ziemie śląskie, czeskie i polskie w poszukiwaniu mordercy swojego brata. Po drodze wplątuje się w intrygi miłosne i polityczne. I gdy odnajduje miłość swojego życia, wybranka jego serca zostaje uprowadzona. Spokojne usposobienie idealisty, zielarza i medyka ustępuje mrocznej stronie jego charakteru. Aby odzyskać ukochaną musi wcielić się w husyckiego szpiega, zabójcę i mściciela. Stawia wszystko na jedną kartę i postanawia uwolnić swoją miłość z rąk porywaczy.

Kontrastowość okrucieństwa wojennego z wątkami miłosnymi podsyca ciekawość, jaki będzie finał przygód Reinmara z Bielawy. A będzie zaskakujący jak na Sapkowskiego przystało!

Lux perpetua godnie wieńczy wybitne dzieło mistrza powieści fantastycznych i twórcy bohatera Wiedźmina. Trylogia husycka, na którą składają się powieści historyczne z elementami fantasy: Narrenturm, Boży bojownicy i Lux perpetua, jest napisana z rozmachem i z wielką precyzją o każdy detal historyczny, opatrzona specyficznym humorem Sapkowskiego i jego kunsztem pisarskim.

Słuchowisko Lux perpetua dotrzymuje kroku wielkiemu dziełu Sapkowskiego. Powieść dźwiękiem pisana ma oprawę na najwyższym poziomie. Wspaniali aktorzy, dzięki którym bohaterowie ożywają i wychodząc z cienia liter, tworzą przestrzenne i prawdziwe rysy charakterologiczne. Efekty dźwiękowe urzeczywistniają fabułę i przenoszą słuchacza w świat znany jedynie w literaturze. Muzyka filmowa Adama Skorupy podsyca atmosferę, dając dodatkowe doznania estetyczne.

Lux perpetua to superprodukcja teatru wyobraźni, w którym główną rolę tworzą współgrające ze sobą dźwięki i fantazja słuchającego. Pod zamkniętymi powiekami można ujrzeć sceny batalistyczne, miłosne i wielką politykę minionych czasów. Warto wybrać się w tę niezapomnianą podróż z powieścią oprawioną dźwiękiem.

Reżyseria: Janusz Kukuła - produkcje Teatru Polskiego Radia m.in. Trylogia Sienkiewicza, Quo Vadis, oraz audiobooki Wiedźmin; Trylogia Husycka: Narrenturm, Boży bojownicy; Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków.

Muzyka: Adam Skorupa,- kompozytor ścieżki dźwiękowej do uhonorowanej wieloma międzynarodowymi nagrodami gry komputerowej Wiedźmin, uznany przez amerykański portal IGN najlepszym twórcą oryginalnej muzyki do gier komputerowych w 2007 roku.

124 aktorów wcieliło się w 192 role. Występują m.in.: Krzysztof Gosztyła, Anna Dereszowska, Lesław Żurek, Krzysztof Wakuliński, Henryk Talar, Artur Barciś, Magdalena Różczka, Kazimierz Kaczor, Adam Ferency, Krzysztof Banaszyk, Jacek Lenartowicz.

Tagi: trylogia husycka | Andrzej Sapkowski | Lux perpetua


Czytaj również

Kilka słów o retellingach. Część 2
O zamiłowaniu do opowiadania ponownie
Wiedźmin
Rzućże grosz wiedźminowi
- recenzja
Wiedźmin: Gra Przygodowa
Czy warto wyruszyć na szlak?
- recenzja
Wiedźmin (wyd. kolekcjonerskie)
Inna twarz Geralta
- recenzja
Blok komiksowy na wrocławskich Dniach Fantastyki 2014
Komiks na pałacowych salonach
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.