» Wieści » Łowcy Kości znów maszerują

Łowcy Kości znów maszerują

24-11-2021 16:07 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Łowcy Kości znów maszerują

Dziś do sprzedaży trafiło wznowienie Łowców Kości, szóstego tomu cyklu Malazańska Księga Poległych autorstwa Stevena Eriksona. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Mag. 

Opis:

Oto kolejny rozdział wspaniałej Malazańskiej Księgi Poległych Stevena Eriksona, epickiej opowieści, która z pewnością zdobędzie miejsce wśród klasyki fantasy.
Bunt w Siedmiu Miastach zmiażdżono. Sha’ik nie żyje. Pozostał tylko jeden oddział, otoczony w mieście Y’Ghatan. Dowodzi nim fanatyk, Leoman od Cepów. Perspektywa oblegania tej starożytnej fortecy niepokoi żołnierzy Czternastej Armii, albowiem tu właśnie zginął największy bohater Imperium, Dassem Ultor, i tu przelano morze malazańskiej krwi. Owo złowrogie miasto cuchnie śmiercią.


Tymczasem jednak wykonano już pierwsze ruchy w konflikcie na znacznie większą skalę. Okaleczonemu Bogu przyznano miejsce w panteonie. Nastąpił w nim rozłam i każdy bóg musi się opowiedzieć po jednej ze stron. Bez względu na to, którą wybiorą, zasady się nieodwołalnie zmieniły i pierwsza krew zostanie przelana w świecie śmiertelników.
Świat ten zawiera rzesze postaci, znajomych i nowych, takich jak Heboric Widmoworęki; opętana ongiś przez boga Apsalar; Nożownik, dawniej złodziej, a obecnie zabójca; potężny wojownik Karsa Orlong oraz dwaj wędrowcy, Icarium i Mappo, którzy pragną jedynie sami kształtować swój los. Gdyby tylko bogowie zechcieli zostawić ich w spokoju. Jednakże noże wysunięto już z pochew i bogowie nie zamierzają okazywać łaski. Nadchodzi wojna, wojna na niebie. Jej stawką będzie przetrwanie.

Tytuł: Łowcy kości (The Bonehunters)
Cykl: Malazańska Księga Poległych
Tom: 6
Autor: Steven Erikson
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Wydawca: Mag
Data wydania: Dzisiaj
Liczba stron: 1072
Oprawa: twarda
ISBN-13: 978-83-67023-09-2
Cena: 59,00 zł 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Łowcy kości | Steven Erikson


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.