» Lód

Lód

Dodał: Tomasz 'Asthariel' Lisek

Lód
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Lód
Autor: Laline Paull
Tłumaczenie: Tomasz Wilusz
Wydawca: Prószyński i S-ka
Data wydania: 15 maja 2018
Oprawa: miękka
Format: 130×200 mm
ISBN-13: 978-83-8123-193-0
Cena: 39,90 zł

Jak głęboko sięgają kłamstwa?

Przenosimy się w nieodległą przyszłość. Pokrywa lodowa Arktyki stopniała. Nowe polarne pogranicze podzieliły między siebie światowe koncerny, morskie wycieczki ścigają się o przywilej zobaczenia wymierającej miejscowej fauny. Pasażerowie Vanira przybyli, by zobaczyć niedźwiedzia polarnego. Znajdują jednak coś innego: ludzkie zwłoki.
To Tom Harding, zaginiony przed trzema laty, odnaleziony w wyniku topnienia lodowca Midgard. Tom przyjechał do Arktyki, by pomóc w uruchomieniu nowego przedsięwzięcia swojego najlepszego przyjaciela, Seana Cawsona, człowieka, którego działalność biznesowa opiera się na dyskrecji i koneksjach wśród wpływowych ludzi – i który jako ostatni widział go żywego.
Ich przyjaźń zrodziła się ze wspólnej pasji do polarnych eskapad. I choć wewnętrzna potrzeba Toma, by ocalić świat, często kłóciła się z pragnieniem Seana, żeby go zawojować, Sean zawsze sądził, że mimo wszystko przyświecały im wspólne cele.
Gdy jednak rozpoczyna się dochodzenie w sprawie śmierci Toma, wybory dokonane przez obu mężczyzn – w miłości i życiu – zostają osądzone. I kiedy fundamenty wytwornego, komfortowego świata Seana zaczynają kruszeć, zmuszony jest on zadać sobie pytanie, jaką cenę tak naprawdę zapłacił za przystąpienie do establishmentu.

Tagi: Laline Paull | Lód


Czytaj również

Lód - Jacek Dukaj
- recenzja
Lód - Jacek Dukaj
Gorący mróz, czyli literatura monumentalna
- recenzja
Lód - Władimir Sorokin
Übermensche a la Sorokin
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.