» Lirael

Lirael

Dodał: Maciek 'starlift' Dzierżek

Lirael
8.00
7.5
Ocena użytkowników
Średnia z 14 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Lirael
Cykl: Stare Królestwo
Tom: 2
Autor: Garth Nix
Tłumaczenie: Rafał Śmietana
Wydawca: Wydawnictwo Literackie
Miejsce wydania: Kraków
Data wydania: 25 maja 2006
Liczba stron: 488
Oprawa: miękka
Format: 123 × 197 mm
Seria wydawnicza: Bajki, baśnie, antologie
ISBN-10: 83-08-03871-9
Cena: 29,00 zł

Garth Nix, mistrz literatury fantasy stawiany w jednym rzędzie z pisarzami takimi jak Terry Prachett czy Neil Gaiman, w drugiej części trylogii o Starym Królestwie odkrywa przed nami tajemniczą przeszłość Lirael – dziewczyny z rodu Clayrów, której losy w niepojęty sposób splatają się z dziejami Starego Królestwa i jego władców.

Czytałeś Sabriel i chcesz dowiedzieć się, jakie więzy łączą Sabriel z Lirael oraz czy dawny towarzysz Sabriel – dziwny kot Mogget polubi opiekuna Lirael – Podłe Psisko? Nie znasz pierwszej części, ale zadajesz sobie pytanie jak pozbawiona daru wizji i nieświadoma drzemiących w niej mocy dziewczyna może ocali królestwo od inwazji „żywych trupów” – oto książka dla Ciebie.

Wartka fabuła, niespodziewane zwroty akcji i odpowiednio dozowane elementy sensacji gwarantują lekturę z zapartym tchem.

Dalsze losy bohaterów Lirael i Sabriel w ostatniej części trylogii pod tytułem Abhorsen.

Garth Nix ukończył Uniwersytet w Canberze, po czym przeszedł niemal wszystkie szczeble wydawniczego wtajemniczenia: od księgarza do współwłaściciela firmy wydawniczej. Sławę i uznanie krytyki przyniosły mu powieści Sabriel oraz Shade’s Children. Lirael utrzymywała się długo na szczytach amerykańskich list bestsellerów, otrzymała też wiele prestiżowych nagród (Best Australia Novel, Australia Scence Fiction Achievement Awards 2002, National Children’s Award of the South Australia 2002).

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.