» Lewa ręka Boga

Lewa ręka Boga

Dodał: Tomasz 'Asthariel' Lisek

Tytuł: Lewa ręka Boga (The Left Hand of God)
Cykl: Lewa ręka Boga
Tom: 1
Autor: Paul Hoffman
Tłumaczenie: Izabela Matuszewska
Wydawca: Albatros
Data wydania: 4 maja 2011
Liczba stron: 448
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7659-237-4
Cena: 33,49 zł

Niezwykła, wymykająca się klasyfikacjom powieść z elementami fantasy Paula Hoffmana, amerykańskiego pisarza i scenarzysty. Lewa ręka Boga otwiera epicką trylogię o młodym Thomasie Cale, niepokornym akolicie Powieszonego Odkupiciela.

W Sanktuarium nie ma miejsca na litość i miłosierdzie. Ci, którzy trafiają do kamiennego labiryntu sal, mają tylko jedno zadanie: walczyć aż do śmierci o Jedynie Słuszną Wiarę. Tomas Cale ma piętnaście albo szesnaście lat – nie pamięta. Nie pamięta również tego, jak nazywał się, nim trafił w ręce okrutnych braci. Niezwykle utalentowany, zarówno czarujący, jak i zdolny do niebywałego okrucieństwa, w chwili słabości pozwala sobie na nieodpowiedzialny czyn. W odruchu litości zabija pastwiącego się nad młodą kobietą odkupiciela, podpisując na siebie wyrok śmierci. Tomas musi uciekać przed karzącą ręką Powieszonego Odkupiciela i jego fanatycznych wyznawców.

Wraz z ocaloną dziewczyną i przyjaciółmi, Henrim i Kleistem, opuszcza Sanktuarium, by stawić czoła rzeczywistości poza jego murami. Niełatwy charakter, porywczość i budzące niepokój zdolności nie ułatwią mu ukrycia się pomiędzy normalnymi ludźmi...
Tagi: Lewa ręka Boga | Paul Hoffman


Czytaj również

Komentarze


   
Ocena:
0
Książka jest po prostu MEGA. Jedna z moich ulubionych pozycji.
14-06-2012 21:06

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.