» Wieści » Lem w wersji komiksowej zapowiedziany

Lem w wersji komiksowej zapowiedziany

18-05-2021 06:32 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Lem w wersji komiksowej zapowiedziany

Wydawnictwo Literackie na 23 czerwca zaplanowało premierę Podróży siódmej, powieści graficznej opartej na twórczości Stanisława Lema, ilustrowanej przez Jona J Muthazachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią.

Zapowiedź:

Prawdziwa uczta dla ducha i radość dla oczu! Wizjonerska fabuła i ponadczasowy, pełen humoru język Stanisława Lema, przefiltrowane przez wrażliwość uznanego amerykańskiego ilustratora, Jona J Mutha.

Gdy w poniedziałek, drugiego kwietnia, przelatywałem w pobliżu Betelgeuzy, meteor, nie większy od ziarnka fasoli zwanej jaśkiem, przebił pancerz, strzaskał regulator ciągu i część sterów, wskutek czego rakieta straciła zdolność manewrowania – tak rozpoczyna się pechowa siódma podróż Ijona Tichego. Nie mogąc zrobić nic, nasz pilot postanawia przebrać się w piżamę i położyć do łóżka. Szybko okazuje się jednak, że on z wtorku, nie pochwala swojego lekkomyślnego zachowania z poniedziałku. Ciekawe, co na to piątkowy Ijon? I któremu z nich uda się umknąć z tej przeklętej pętli czasu?

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

 

Podróż siódma to komiks, picture book i kawał dobrej literatury w jednym. Kolekcjonerski rarytas dla miłośników twórczości autora Dzienników gwiazdowych i jednocześnie doskonały wstęp dla młodych czytelników do flirtu z pisarstwem Lema, który bez wątpienia przerodzi się w wieczną miłość.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Niezwykle zabawna, pięknie tocząca się historia... Delikatnie, z humorem i maestrią odmalowana przez J Mutha.

Neil Gaiman, autor Koraliny Gwiezdnego pyłu

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Wydawnictwo Literackie
Tagi: Jon J Muth | Stanisław Lem | Podróż siódma


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.