» Lecą wieloryby

Lecą wieloryby

Dodał: Marcin 'malakh' Zwierzchowski

Lecą wieloryby
7
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Lecą wieloryby
Autor: Aleksander Kościów
Wydawca: Znak
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 6 września 2010
Liczba stron: 264
Format: 136 × 205 mm
ISBN-13: 978-83-240-1414-9
Cena: 32,90 zł

Maja i Jon mają po kilkanaście lat. Kochają się i wierzą, że mają przed sobą wspólną przyszłość, rodzinę, córkę, dom na skarpie. W swoich marzeniach widzą nawet kota czytającego książki. Wierzą, że ich miłości nie zniweczy nawet rozstanie i wyjazd na studia do dwóch oddalonych od siebie miast. Niespodziewane zdarzenie przewraca ich świat do góry nogami. Dosłownie. W tajemniczej Peronii, państwie bez granic pociętym torami, w którym ludzie polują na pociągi, a ich życie opisują Znaczki, legendarna Staruszka wręcza zagubionemu w tej krainie Jonowi zagadkowe pudełko. Chłopak nie wie, co się dzieje, ani gdzie się znalazł. Wie jedno, chce odzyskać Maję. Aby tego dokonać, Jon rzuci się w wir zwariowanych przygód. Będzie musiał uciec poszukującemu go Dókxsowi i jego bestii Hordzie, złapać Poszyn, pokonać Koszulowców i uratować dziewczynę o imieniu Iri, która stanie się bliska jego sercu.

U kresu swej podróży Jon odnajdzie odpowiedź na pytanie, czy jego marzenia jednak się spełnią. Czy uda mu się ocalić miłość.

Nowa powieść Aleksandra Kościówa to fascynująca wędrówka po świecie przywodzącym na myśl najwspanialsze historie Guillerma del Torro, Terry'ego Gilliama, czy wspaniałe anime Hayao Miyazakiego. To wzruszająca opowieść o młodzieńczej miłości, o nadziei i wchodzeniu w dorosłość. O decyzjach, które zmieniają życie. Ale przede wszystkim o potędze i sile uczucia. Kościów posiada niebywały talent pisarski. Jego historia na precyzyjną fabułę wpisaną w barokową, koronkową strukturę powieści-baśni, powieści-szkatułki. Zauroczy ona każdego dorosłego czytelnika, który ceni wysmakowaną grę z wyobraźnią.
Tagi: Lecą wieloryby | Aleksander Kościów


Czytaj również

Lecą wieloryby
Jon w Krainie Czarów
- recenzja

Komentarze


~emesz

Użytkownik niezarejestrowany
    o "Lecą wieloryby"
Ocena:
0
W swej najnowszej powieści Aleksander Kościów – tak jak w poprzednich, w „Świecie nura” i w „Przeproś”- daje popis wyobraźni. Jego talent opiera się na tym, że w wykreowanym przez niego świecie, to, co zwykłe i codzienne, zostaje tak przekształcone i wyjaskrawione, że zakrawa o fantastykę, a znowu największe dziwności są na porządku dziennym. „Lecą wieloryby” to powieść o miłości i o złudzeniach, ale bynajmniej nie ma nic a nic wspólnego z romansem, już bardziej z książką przygodową, ale i nie da się jej sklasyfikować. Naturalne dialogi i barwne opisy sprawiają, że czyta się naprawdę, naprawdę dobrze. Daje dobrą zabawę, dając zarazem do myślenia.
22-09-2010 23:34

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.