» Wieści » Lawinia: powieść Ursuli K. Le Guin już w księgarniach

Lawinia: powieść Ursuli K. Le Guin już w księgarniach

|

Lawinia: powieść Ursuli K. Le Guin już w księgarniach

W księgarniach możemy już znaleźć Lawinię, wznowienie inspirowanej Eneidą Wergiliusza powieści autorstwa znanej z kultowego cyklu Ziemomorze Ursuli K. Le Guin – zachęcamy do zapoznania się z opisem tej wydanej przez Prószyńskiego i S-kę książki.

Opis książki:

Lawinia, księżniczka Lacjum, bardzo chciałaby żyć w spokoju. Jej marzenia przekreśla jednak wielka polityka i starania matki, Amaty, by zaręczyć dziewczynę z przystojnym, ambitnym Turnusem. Na drodze do małżeństwa staje przepowiednia: Lawinia ma poślubić cudzoziemca, który przyczyni się do rozpoczęcia okrutnej wojny, a następnie w niej zginie. Tymczasem do Italii przypływają uciekinierzy z opanowanej wojną Troi, a wraz z nimi tajemniczy Eneasz…

Zainspirowana „Eneidą” opowieść to jedna z najbardziej wyjątkowych historii w dorobku Ursuli K. Le Guin. Zrodziła się z refleksji nad postacią Lawinii, współzałożycielki przyszłego imperium, która u Wergiliusza nie wypowiedziała nawet słowa. Autorka Ziemiomorza po latach oddaje sprawiedliwość legendarnej kobiecie, opisując jej pełne namiętności i okrucieństwa losy w mistrzowski, pełen lirycznego piękna sposób.

Tytuł: Lawinia
Autor: Ursula K. Le Guin
Tłumaczenie: Tomasz Wilusz
Wydawca: Prószyński i S-ka
Data wydania: 14 listopada 2023
Liczba stron: 320
Oprawa: twarda
ISBN-13: 978-83-8352-137-4
Cena: 55 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Lawinia | Ursula K. Le Guin


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.