» Wieści » Laureaci Locusów

Laureaci Locusów

27-06-2010 11:25 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski

Laureaci Locusów
Magazyn Locus ogłosił nazwiska laureatów tegorocznych Locus Awards. Oto pełna lista zwycięzców, wraz z pozostałymi nominowanymi w danych kategoriach: Powieść science fiction:
  • Boneshaker Cherie Priest.
Pozostali nominowani:
  • The Empress of Mars Kage Baker;
  • Steal Across the Sky Nancy Kress;
  • Galileo's Dream Kim Stanley Robinson;
  • Julian Comstock: A Story of 22nd-Century America Robert Charles Wilson.
Powieść fantasy:
  • The City & The City China Miéville.
Pozostali nominowani:
  • Niewidoczni akademicy Terry Pratchett;
  • Drood Dan Simmons;
  • Palimpsest Catherynne M. Valente;
  • Finch Jeff VanderMeer.
Debiutancka powieść: Pozostali nominowani:
  • The Manual of Detection Jedediah Berry;
  • Soulless Gail Carriger;
  • Lamentation Ken Scholes;
  • Norse Code Greg van Eekhout.
Powieść dla młodzieży:
  • Leviathan Scott Westerfeld.
Pozostali nominowani:
  • The Hotel Under the Sand Kage Baker.
  • Going Bovine Libba Bray;
  • Catching Fire Suzanne Collins;
  • Liar Justine Larbalestier.
Mikropowieść:
  • The Women of Nell Gwynne's Kage Baker.
Pozostali nominowani:
  • Act One Nancy Kress;
  • Vishnu at the Cat Circus Ian McDonald;
  • Shambling Towards Hiroshima James Morrow;
  • Palimpsest Charles Stross.
Nowela:
  • By Moonlight Peter S. Beagle.
Pozostali nominowani: Opowiadanie:
  • An Invocation of Incuriosity Neil Gaiman.
Pozostali nominowani:
  • The Pelican Bar Karen Joy Fowler;
  • Spar Kij Johnson;
  • Going Deep James Patrick Kelly;
  • Useless Things Maureen F. McHugh.
Antologia:
  • The New Space Opera 2 (na stronie wydawcy można przeczytać pierwsze sto stron antologii) Gardner Dozois & Jonathan Strahan (redaktorzy).
Pozostali nominowani:
  • Lovecraft Unbound Ellen Datlow (redaktorka;)
  • The Year's Best Science Fiction: Twenty-Sixth Annual Collection Gardner Dozois (redaktor);
  • Songs of the Dying Earth: Stories in Honor of Jack Vance George R.R. Martin & Gardner Dozois (redaktorzy);
  • Eclipse Three Jonathan Strahan (redaktor).
Zbiór opowiadań:
  • The Best of Gene Wolfe Gene Wolfe.
Pozostali nominowani:
  • We Never Talk About My Brother Peter S. Beagle;
  • Cyberabad Days Ian McDonald;
  • Wireless Charles Stross;
  • The Collected Stories of Roger Zelazny: Volumes 1-6 Roger Zelazny.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Locus

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.