» Wieści » Kwantowy złodziej okradnie nasze portfele

Kwantowy złodziej okradnie nasze portfele

26-02-2018 12:48 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Kwantowy złodziej okradnie nasze portfele

Wydawnictwo Mag zaprezentowało okładki i opisy do trzech od dawna zapowiadanych powieści Hannu Rajaniemiego: Kwantowego złodzieja, Fraktalnego księcia oraz Przyczynowego anioła. Książki trafią do sprzedaży 23 marca i zostaną objęte patronatem Poltergeista.

Zapowiedzi:

Tytuł: Kwantowy złodziej
Cykl: Kwantowy złodziej
Tom: 1
Autor: Hannu Rajaniemi
Tłumaczenie: Wojciech Szypuła
Wydawca: Mag
Data wydania: 23 marca 2018
Liczba stron: 336
Oprawa: twarda
ISBN-13: 978-83-7480-878-1
Cena: 29,90 zł
 

Oszust, łgarz, niezrównany złodziej, o którego wyczynach krążą legendy. Jego pochodzenie owiewa mgła tajemnicy, za to o jego niesławnych dokonaniach – takich jak wykradnięcie ziemskich antyków z Marsa czy włamanie do rozległego zeusmózgu i kradzież jego myśli – słyszeli wszyscy.

Popełnił tylko jeden, jedyny błąd; nie udał mu się jeden skok. I teraz, jeśli chce odzyskać wolność, będzie musiał spróbować ponownie…

Powieść Rajaniemiego to oszałamiająca hard SF – opowieść złodziejska, której motorem napędowym są jak najbardziej ludzkie motywy: zdrada, zemsta, zazdrość. Mocne oparcie w nauce, oryginalne pomysły i świetnie nakreślone postaci – oto debiut wyjątkowy pod każdym względem.

 

 

Tytuł: Fraktalny książę
Cykl: Kwantowy złodziej
Tom: 2
Autor: Hannu Rajaniemi
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Wydawca: Mag
Data wydania: 23 marca 2018
Liczba stron: 336
Oprawa: twarda
ISBN-13: 978-83-7480-458-5
Cena: 29,90 zł

Na granicach przestrzeni złodziej, któremu pomaga sardoniczny statek, próbuje się włamać do pudełka Schrödingera. Robi to dla swej pracodawczyni oraz dla właścicielki statku Mieli. W pudełku kryje się jego wolność. Albo nie.

Pudełka strzegą kody wypaczające logikę oraz zdrowy rozsądek. A statek zaatakowano.

Złodziej jest blisko śmierci, a napastnik pożera statek żywcem.

Jeanowi de Flambeur zaczyna brakować czasu. Wszystkim jego wersjom.

Natomiast na Ziemi dwie siostry w mieście Szybkich, kryjących się w cieniu graczy oraz dżinnów planują rewolucję.

Jest wiele innych historii, które można opowiedzieć w tysiąc i jedną noc, ale te dwie będą się łączyły i splatały ze sobą, aż rzeczywistość przerodzi się w spiralę.

W tej książce, będącej sequelem wysoko ocenionego przez międzynarodową krytykę KWANTOWEGO ZŁODZIEJA, Hannu Rajaniemi wraca do swej zachwycające wizji wszechświata i dowiadujemy się, co przyszłość przyniesie Ziemi.

 

 

Tytuł: Przyczynowy anioł
Cykl: Kwantowy złodziej
Tom: 3
Autor: Hannu Rajaniemi
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Wydawca: Mag
Data wydania: 23 marca 2018
Liczba stron: 308
Oprawa: twarda
ISBN-13: 978-83-7480-880-4
Cena: 29 zł
 

Samotna na bezczasowej plaży Joséphine Pellegrini czuje się rozczarowana końcem świata.

Słońce niemal już zaszło, pomarańczowy blask unosi się tuż nad skrajem spokojnego przestworu morza. Na niebie wisi kula Ziemi. Mroczne witki ścigają się na bieli i błękicie, rozprzestrzeniając się jak rozlany atrament. Smoki Matjeka Chena wchłaniają w siebie materię, energię i informację. Wkrótce zakopią się w skorupie umierającego świata.

A dlaczego świat zginął? Joséphine zwraca swą uwagę na narzędzia, które ją zawiodły na zdradziecką Mieli, i złodzieja, który zawiódł jej zaufanie, Jeana le Flambeur.

Dzięki swej gorącej miłości do opowieści wszelkiego rodzaju, głębokiej charakterystyce postaci i znakomitej znajomości zdumiewających osiągnięć współczesnej nauki Hannu Rajaniemi szybko stał się jedną z gwiazd science fiction dwudziestego pierwszego wieku. To on opowiedział historię wielu żyć dżentelmena włamywacza Jeana le Flambeur.

Ta opowieść – napisana nie tylko pod wpływem wielkich twórców fantastyki, lecz również Maurice’a Leblanca, autora kryminalnych opowieści z epoki fin de siècle, jest pełna pomysłowych kradzieży, zdumiewającej nauki, niezwykłych wizji przyszłości oraz intrygujących hipotez na temat natury rzeczywistości oraz opowieści. Nadszedł już czas, by poznać ostateczny los Jeana, Mieli oraz całej ludzkości.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Kwantowy złodziej | Hannu Rajaniemi


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.