» Wieści » Księga zaginionych opowieści trafi do sprzedaży nieco później

Księga zaginionych opowieści trafi do sprzedaży nieco później

20-09-2022 20:47 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Księga zaginionych opowieści trafi do sprzedaży nieco później

Pierwszy tom serii Historia Śródziemia, czyli Księga zaginionych opowieści. Część 1 autorstwa J.R.R. Tolkiena, która miała ukazać się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka pod koniec września, ostatecznie trafi do sprzedaży 21 października.

Zapowiedź:

Księga zaginionych opowieści to tom pierwszy Historii Śródziemia, najbardziej oczekiwanego przez fanów na całym świecie (w całości ukazała się tylko po angielsku, wybrane tomy natomiast opublikowano po francusku, niemiecku, szwedzku, hiszpańsku, węgiersku i rosyjsku) dwunastotomowego cyklu książek wydanych przez Christophera Tolkiena na podstawie zapisków i notatek, które pozostawił jego ojciec. Polskie wydanie zatem będzie pierwszą pełną edycją zagraniczną Tolkienowskiego oryginału.  

Cykl krok po kroku pokazuje, jak był tworzony świat Śródziemia oraz zawiera oprócz wcześniejszych wersji niektórych opowiadań także niedokończone opowieści, wiersze, poematy, listy i komentarze J.R.R. Tolkiena. Tylko znajomość Historii Śródziemia pozwala wypełnić wszystkie luki w wiedzy o Śródziemiu i delektować się w pełni ogromem i bogactwem wykreowanego przez autora Władcy Pierścieni świata.  

Dwa pierwsze tomy, pod wspólnym tytułem Księga zaginionych opowieści, prezentują różne wersje z komentarzami tych opowiadań i wydarzeń, które stały się najwcześniejszymi formami mitów składających się na Silmarillion. To właśnie tu chronologicznie po raz pierwszy pojawiają się Valarowie, Dzieci Iluvatara, elfowie i ludzie, krasnoludowie i orkowie oraz krainy, w których została umiejscowiona ich historia: Valinor na drugim krańcu zachodniego oceanu, Śródziemie i Wielkie Krainy pomiędzy morzami wschodu i zachodu, oraz złowieszczy Angband, siedziba Morgotha, Władcy Ciemności, którego najwierniejszy sługa Sauron stoczy później Wojnę o Pierścień.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Tytuł: Księga zaginionych opowieści
Autor: J.R.R. Tolkien
Tłumaczenie: Cezary Frąc, Maria Frąc
Wydawca: Zysk i S-ka
Data wydania: 21 października 2022
Liczba stron: 352
Oprawa: twarda
Cena: 69,90 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Księga zaginionych opowieści. Część 1 | Księga zaginionych opowieści | J.R.R. Tolkien


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Kaworu92
   
Ocena:
0
350 stron, twarda oprawa, 70 zł - kosmiczna cena? 0_o
24-09-2022 20:43

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.