» Księga cmentarna

Księga cmentarna

Dodała: Ewa 'senmara' Markowska

Księga cmentarna
8.00
7.99
Ocena użytkowników
Średnia z 52 głosów
-
Twoja ocena
Księga cmentarna - Poltergeist patronem
Tytuł: Księga cmentarna (The Graveyard Book)
Autor: Neil Gaiman
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Autor okładki: Irek Konior
Autor ilustracji: Irek Konior
Wydawca: Wydawnictwo MAG
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 3 października 2008
Liczba stron: 288
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 125 × 195 mm
ISBN-13: 978-83-7480-109-6
Cena: 29,99 zł

Na aukcji internetowej w Ebay.com za prawo do umieszczenia na nagrobku swojego imienia i nazwiska pewien internauta zapłacił 3383 dolarów. Nagrobek zaś pojawia się w najnowszej książce Neila Gaimana pt. Księga cmentarna. Książka jest owiana mrocznym klimatem – rozgrywa się na cmentarzu a jej bohaterem jest niezwykły chłopiec – Nik, który jest jedynym żyjącym mieszkańcem cmentarza. Wychowany od maleńkości przez duchy i innych jego rezydentów, nauczył się dawno zapomnianych zwyczajów od swoich opiekunów oraz technik znanych jedynie duchom, jak choćby zdolności Znikania. Czy wychowany przez duchy chłopiec doświadczy cudów i terroru żywych i umarłych?

Ta mrożąca krew w żyłach opowieść Gaimana jest pierwszą powieścią dla młodzieży od czasu wydania międzynarodowego bestsellera Koralina. I podobnie jak Koralina, Księga cmentarna z pewnością oczaruje i zaskoczy zarówno młodych czytelników jak i legiony jego stałych dorosłych fanów.
Tagi: Neil Gaiman | Księga Cmentarna


Czytaj również

Księga cmentarna
Cmentarz to nie miejsce dla żywych
- recenzja
Księga cmentarna - Neil Gaiman
Dorastanie na cmentarzu
- recenzja
Księga cmentarna - Neil Gaiman
Gaimana powrót do formy
- recenzja
Księga Cmentarna: Rozdział pierwszy
Jak Nikt nie odszedł z cmentarza
Księgi Magii
Stary, dobry Gaiman
- recenzja
Historie prawdopodobne
To może przydarzyć się każdemu
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Podtxt
   
Ocena:
0
Lekkie, przyjemne i ciekawe, ale zbyt naiwne. I troszkę za mocno przewidywalne (zwłaszcza wątek ze Swijem). Nie widzę w tym ani głębi, ani kunsztu innych utworów Gaimana. Książka zaś pozostaje dla mnie miłą i szybką lekturą, z której można było wycisnąć dużo więcej. Razi też że trzy czwarte książki to opowieść o dorastaniu bohatera, a samo rozwiązanie akcji trwa rozdział. Jakby autor nagle w trakcie pisania stwierdził że jednak zrezygnuje z pomysłu napisania 600-stronowej księgi i szybko skończył to co zaczął. Moim zdaniem, skierowana raczej dla młodszych.
29-12-2008 15:02
Lunatyk7
   
Ocena:
0
Gdy zaczęłam czytać tą książkę było nawet w porządku, motyw zabójstwa, nie wiadomo o co chodzi... Niestety im dalej zagłębiamy się w historie okazuje się, że tak właściwie nic w treści nie nawiązuje do wydarzeń z pierwszego rozdziału. To doprowadziło mnie do sytuacji, że odłożyłam tę książkę na bok, i gdyby nie przypomnienie o zwrocie jej do biblioteki, prawdopodobnie zapomniałabym o niej. Zmusiłam się więc do przeczytania całości, i muszę przyznać, że tak - na końcu akcja się rozwija, lecz prawdę mówiąc i tak przez cały czas wieje nudą prosto z cmentarza...

Cała historia trochę naciągana, jakby autor nie miał ciekawego pomysłu na wprowadzenie bohatera w świat cmentarny...
05-04-2012 14:51

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.