» Wieści » Książki dekady według VanderMeera

Książki dekady według VanderMeera

|

Książki dekady według VanderMeera
Jeff VanderMeer, autor między innymi wydanych w Polsce: Miasta szaleńców i świętych i Podziemi Veniss, sporządził listę najlepszych książek minionej dekady.

Wprawdzie większość z nich nie została wydana w naszym kraju, ale pocieszyć może fakt, iż wymienione na liście Światło M. Johna Harrisona do księgarń trafi już 5 lutego.
Źródło: Omnivoracius
Tagi: Jeff VanderMeer | M. John Harrison


Czytaj również

Komentarze


MadMill
   
Ocena:
0
"Atlas chmur" i "Tainaron" były u nas wydane. Chyba nic więcej.
30-01-2010 21:41
Antavos
   
Ocena:
0
Ciekawy wybór, pokazujący, jak wiele dobrej fantastyki jeszcze zostało do odkrycia. Z tej listy czytałem jedynie "About Writing" oraz "Light". "Light", faktycznie, to wielka powieść. Jak pisałem gdzieś w komentarzach: "Ślepowidzenie" na literackich sterydach:-)

P.S Tana wydano pod tytułem "Przybysz".
30-01-2010 23:51
Deckard
   
Ocena:
0
Światło i Tainaron z przyjemnością przeczytam; sięgnąłbym po Delany'ego, ale wpierw chcę przeczytać Dhalgren i zamówić "Stars in my pocket like grains of sand".
31-01-2010 12:21
Antavos
   
Ocena:
0
Uuu, nowela Delany'ego pewnie znajdzie się w "Rakietowych szlakach" Jęczmyka. Tzn, gdybym był Jęczmykiem i opracowywał zbiór najlepszych, niewydanych w Polsce utworów, albo opowiadań dawno zapomnianych, to Delany by się tam znalazł, gdyż nie przypominam sobie, żebym czytał go w polskiej prasie (poza "Opaść na Gomorę"). A "Dhalgren" jest bardzo specyficzne, mi nie do końca podeszła seksualna tematyka dzieła, jakże związana z seksualnością samego autora, ale z pewnością jest to książka bardzo ciekawa. Jeśli lubisz twórczość Nabokova, "Dhalgren" powinien przypaść ci do gustu.
31-01-2010 12:59
Deckard
   
Ocena:
0
@Antavos:

Jeszcze "Einstein Intersection" wydany przez Phantom Press - nota bene nowela ta otworzyła mi oczy na to, co ominąłem w literaturze fantastycznej.
31-01-2010 14:26
Antavos
   
Ocena:
0
Heh, to jedna z tych książek, które chcę przeczytać, lecz jak do tej pory nie mam na nie czasu. Inna sprawa, że do tłumaczeń Phantom Pressu bez kija nie chcę podchodzić; raz się sparzyłem na bodajże "Panu Światła" Zelaznego i więcej z tym wydawcą nie chcę mieć nic wspólnego:)
31-01-2010 15:49

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.