» Kroniki Amberu. Tom 1

Kroniki Amberu. Tom 1

Dodał: Marcin 'malakh' Zwierzchowski

Tytuł: Kroniki Amberu. Tom 1 (Nine Princes in Amber, The Guns of Avalon, The Sign of the Unicorn, The Hand of Oberon, The Courts of Chaos)
Cykl: Kroniki Amberu
Tom: 1
Autor: Roger Zelazny
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa, Blanka Kluczborska
Wydawca: Zysk i S-ka
Miejsce wydania: Poznań
Data wydania: 16 lutego 2010
Liczba stron: 636
Format: 155 × 235 mm
ISBN-13: 978-83-7506-250-2
Cena: 49,90 zł

Cykl Rogera Zelazny'ego o Amberze zaliczany jest do najściślejszego kanonu literatury fantastycznej wszech czasów i stawiany obok Władcy pierścieni Tolkiena, Diuny Franka Herberta, Fundacji Isaaca Asimova czy Ziemiomorza Ursuli K. Le Guin. Dzięki nieokiełznanej wyobraźni, umiejętnemu połączeniu wątków zaczerpniętych z tradycyjnej fantasy z elementami nowoczesnego science fiction Roger Zelazny, zdobywca wielu renomowanych wyróżnień, w tym sześciokrotnie Hugo Award, trzykrotnie Nebula Award i dwukrotnie Locus Award, uważany jest powszechnie za prekursora wielu popularnych obecnie odmian fantastyki.
Tagi: Kroniki Amberu | Roger Zelazny


Czytaj również

Aleja Potępienia
Protoplasta Mad Maxa
- recenzja
Dziewięciu Książąt Amberu (audiobook)
(Od)dajmy głos klasyce
- recenzja
Dzikie karty
Pierwsze rozdanie
- recenzja
Kroniki Amberu. Tom 2 - Roger Zelazny
Narkotyczna wyobraźnia
- recenzja

Komentarze


cariad
    :-)
Ocena:
0
wreszcie!!! już mylałam, że te chwila nie nadejdzie, a ja nie przeczytam już nigdy cyklu o amberze... ciężko było skompletować 9 książek, gdy niektóre z księgarń już dawno wybyły, a używane kosztowały majątek. i w końcu jest - nowa i tylko w 2 częciach - bardzo dobry pomysł z tym podziałem :-)
jeden minus - okładka jest paskudna...
10-03-2010 20:24
~Mr Teatime

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Okładka masakra, jak tylko zakupię od razu muszę w coś owinąć. Jak ta książka ma się sprzedawać...
13-03-2010 18:05
REMOV
   
Ocena:
0
Nie tylko okładka, ale i całość jest wydana wyjątkowo odpychająco...
22-03-2010 19:14
Blanche
   
Ocena:
0
Wiadomo jednak, że zawartość dobra, więc okładkę można przełknąć.
01-04-2010 10:30
von Mansfeld
   
Ocena:
0
Zraziła mnie grafomańskość autora (te liczne wielokropki mające dodać kolejne strony...), ale to bym przełknął. Niestety, rozczarowałem się. Zamiast dobrej i "oryginalnej" twórczości fantasy otrzymałem "operę mydlaną fantasy", czyli bracia którzy knuli przeciwko sobie na poziomie przedszkolaków bawiących się w tej samej piaskownicy. Do tego wyjaśnianie w stylu "bo to Amber, jesteśmy Amberytami" to zwykłe naciąganie ze strony autora; ot, wymówka by wyjaśnić wszelkie pomysły na akcje.
19-11-2010 16:30
Esper
    Mimo wszystko rozczarowanie
Ocena:
+1
Okładka to totalna porażka, nijak się ma do zawartości, samo wydanie jest oszczędne i tanie, to plus i minus. Plus bo inaczej bym nie kupił :) Minus bo są fani tego cyklu, który jak dla mnie zbytnio przypomina niektóre polskie przydługie lektury. Niestety dla mnie miejscami opisy są przesadne i za długie, za którymś razem czytanie opisu przejścia między cieniami już nudzi. Ale cała reszta, tzn. pomysł, fabuła, bohaterowie, oj jest pole do popisu, tutaj ledwie muśnięto większość postaci, a został tylko 2gi tom. Kolejne pół pkt straciła u mnie także, za coś co bym nazwał brakiem spójności świata - wyważenie między herosami, potworami, a mocą, takie nieco niespasowane proporcje :)
12-10-2011 21:24

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.