» Król demon

Król demon

Dodał: Bartłomiej 'baczko' Łopatka

Tytuł: Król demon (The Demon King)
Cykl: Siedem Królestw
Tom: 1
Autor: Cinda Williams Chima
Tłumaczenie: Dorota Dziewońska
Wydawca: Galeria Książki
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 29 czerwca 2011
Liczba stron: 560
ISBN-13: 978-83-62170-26-5
Cena: 39,90 zł

W Fellsmarchu nastały ciężkie czasy. Han Alister, do niedawna złodziej, zrobi niemal wszystko, by utrzymać siebie, matkę i siostrę Mari.

Jak na ironię, jedyna wartościowa rzecz, jaką posiada, nie nadaje się do sprzedaży. Odkąd Han pamięta, zawsze miał na rękach grube srebrne bransolety z wygrawerowanymi runami. Wszystko wskazuje na to, że są magiczne – rosną wraz z nim i nie da się ich zdjąć. Życie Hana komplikuje się jeszcze bardziej po tym, jak chłopak zabiera potężny amulet Micahowi Bayarowi, synowi Wielkiego Maga.

Amulet ten niegdyś należał do Króla Demona – czarownika, który przed tysiącem lat omal nie zniszczył świata. Bayarowie nie powstrzymają się przed niczym, by odzyskać tak potężny przedmiot. Tymczasem Raisa ana’Marianna, następczyni tronu Fells, toczy własną walkę. Właśnie wróciła na królewski dwór po trzech latach swobody u rodziny ojca, w kolonii Demonai, gdzie jeździła konno, polowała i uczestniczyła w słynnych targach klanowych.

Po swoim święcie imienia szesnastoletnia Raisa będzie mogła wyjść za mąż, lecz nie jest zachwycona perspektywą poślubienia księcia z dużym zamkiem i małym móżdżkiem. Raisa pragnie być jak Hanalea – legendarna waleczna królowa, która pokonała Króla Demona i uratowała świat. Wygląda jednak na to, że jej matka ma inne plany – niebagatelną rolę odgrywa w nich zalotnik, łamiący wszelkie prawa, na których opiera się królestwo. Siedem Królestw zadrży w posadach, gdy losy Hana i Raisy zetkną się na kartach tej trzymającej w napięciu powieści.
Tagi: Król demon | Cinda Williams Chima


Czytaj również

Król demon - Cindy Williams Chima
Do bólu klasyczne fantasy
- recenzja
Dziedzic Zaklinaczy
Stare kroniki, nowy bohater
- recenzja
Dziedzic smoka
Niezbyt wielki finał
- recenzja
Dziedzic czarodziejów
Seph, czarownicy i stare waśnie
- recenzja
Karmazynowa korona - Cinda Williams Chima
Perła w koronie
- recenzja
Dziedzic wojowników - Cinda Williams Chima
Przeciętne otwarcie
- recenzja

Komentarze


~ane-anai

Użytkownik niezarejestrowany
    Król Demon - słów kilka
Ocena:
0
Kilka dni temu dogrzebałam się do tej książki pośród gęstych, empikowych regałów. Jednym słowem - jest genialna. Od dłuższego czasu szukałam czegoś, co mogłoby swoim klimatem dorównać wielu przeczytanym przeze mnie woluminom książek z gatunku fantasy. Język jest prostszy niż (przykładowo) w dziełach J.R.R Tolkiena, aczkolwiek bogatszy od tego, który możemy znaleźć w Harrym Potterze, czy innych powieściach dwóch ostatnich dekad.
Jeżeli urzekł was Władca Pierścieni, cykl Ursuli Le Guin "Ziemiomorze", książki Terry'ego Pratchetta, czy chociażby Harry Potter - na pewno nie rozczarujecie się czytając Króla Demona.
Szczerze polecam.
brzozowianka ane-anai
08-07-2011 10:47
~Łukasz

Użytkownik niezarejestrowany
    Król demon
Ocena:
0
Książka naprawdę godna polecenia. Przykuwa do fotela. Pozbawiona dłużyzn i ciągnących się w nieskończoność opisów. Z niecierpliwością wyczekuję na kolejny tom.
17-07-2011 20:42
~Yukka

Użytkownik niezarejestrowany
    Król Demon
Ocena:
0
Książka wciąga swoją fabułą od pierwszych stron. Czekam na drugą część :) polecam wszystkim, którzy lubią takie klimaty :)
23-07-2011 07:20
~Jess

Użytkownik niezarejestrowany
    Król Demon
Ocena:
0
Bardzo dobra książka.
Polecam.
20-12-2011 21:20
~ane-anai

Użytkownik niezarejestrowany
    Seven Realms: The Exiled Queen - Wygnana Królowa
Ocena:
0
Dla zainteresowanych - pojawiło się polskie wydanie księgi drugiej.
http://www.literatura.gildia.pl/tw orcy/cinda-williams-chima/exiled-queen
ane-anai
03-01-2012 16:57
erison
    Król Demon
Ocena:
0
Książka jest genialna. Co prawda, pisana prostym językiem, przez co bardzo przyjemnie się ją czyta, a wątki fabuły są już częściowo oklepane, JEDNAK. Posiada coś, przez co nie mogłam się od niej oderwać i kupiłam wszystkie trzy wydane części. Czyta się z zapartym tchem i jest skonstruowana tak, że nigdy nie wiesz co wychynie zza kąta. Nie mogłam jej odłożyć, pomimo iż główna bohaterka naprawdę działa mi na nerwy :D
21-04-2012 23:04
~Chatson

Użytkownik niezarejestrowany
    Pierwsze w Polsce oficjalne forum poświęcone serii Siedem Królestw.
Ocena:
0
Witajcie serdecznie! Startujemy z pierwszym w Polsce forum Siedem Królestw poświęconym twórczości Cindy Williams Chimy! Działalność forum będzie skupiała się przede wszystkim na w/w wspomnianym cyklu "Siedem Królestw", lecz nie tylko.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO REJESTRACJI!

PS. Obsada administracji forumowej oraz moderatorzy poszukiwani!
FANPAGE: www.facebook.com/SiedemKrolestw
FORUM: www.siedemkrolestw.fora.pl/
03-03-2013 13:42

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.