» Wieści » Kontakt Carla Sagana zostanie wznowiony

Kontakt Carla Sagana zostanie wznowiony

07-12-2022 20:01 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Kontakt Carla Sagana zostanie wznowiony

Do zapowiedzi wydawnictwa Zysk i S-ka na styczeń przyszłego roku trafiło wznowienie Kontaktu, znanej powieści science fiction autorstwa Carla Sagana – zachęcamy do zapoznania się z zarysem fabuły tej książki.

Zapowiedź:

Jedna z najlepszych powieści science fiction, jakie kiedykolwiek napisano na temat kontaktu z pozaziemską inteligencją

Nie jesteśmy sami... Długo nas obserwowali, teraz chcą nas spotkać i osądzić...

Początkowo wydawało się to niemożliwe – kiedy pracująca w ramach programu SETI w centrum radioteleskopów w Nowym Meksyku dr Eleanor Arroway informuje o odebraniu sygnału od obcej cywilizacji, nikt nie dowierza w prawdziwość jej odkrycia. Szybko okazuje się jednak, że odebrany sygnał nie może być przypadkowy, bowiem zawiera ciąg liczb pierwszych i pochodzi z systemu Wega oddalonego od Ziemi o 26 lat świetlnych. Sprawa nabiera światowego rozgłosu, a kiedy w trzeciej z kolei wiadomości od obcych odkryto zakodowane informacje potrzebne do zbudowania statku kosmicznego, którym prawdopodobnie będzie można dotrzeć na spotkanie z tymi, którzy wysłali wiadomość, wydarzenia nabierają tempa.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Rządy amerykański i sowiecki rozpoczynają wyścig o skonstruowanie swoich modeli statku, w tajemnicy swoją wersję przygotowują Chińczycy… Tyle że na całym świecie powstają ruchy sprzeciwiające się tej podróży, głoszące, że spotkanie z obcymi nieodwołalnie zmieni ludzką cywilizację…

Tytuł: Kontakt
Autor: Carl Sagan
Tłumaczenie: Mirosław Piotr Jabłoński
Wydawca: Zysk i S-ka
Data wydania: 24 stycznia 2023
Oprawa: twarda
Cena: 64,90 zł

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Kontakt | Carl Sagan


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.