» Komórka

Komórka

Dodał: lemon

Komórka
7.5
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Komórka (Cell)
Autor: Robin Cook
Tłumaczenie: Aleksandra Górska
Wydawca: Rebis
Data wydania: 20 maja 2014
Liczba stron: 416
Oprawa: miękka
Format: 128x197mm
ISBN-13: 978-83-7818-462-1
Cena: 34,90 zł

Doktor George Wilson, rezydent w trakcie specjalizacji z radiologii, stawia pierwsze samodzielne kroki w zawodzie, który – jak się okazuje – stoi u progu rewolucyjnej zmiany. Wykorzystanie postępów informatyki, nanotechnologii i genomiki w jednym przełomowym wynalazku zapowiada całkowite i globalne przedefiniowanie roli lekarza. Dzięki specjalnej aplikacji zwykły smartfon ma zająć pozycję w medycynie zupełnie wyjątkową stając się osobistym, w pełni dostosowanym do potrzeb użytkownika-pacjenta lekarzem pierwszego kontaktu, który diagnozuje trafniej i leczy skuteczniej od specjalistów z krwi i kości. Ów program nazywa się iDoc.

Pierwsze zderzenie George’a z tą niewiarygodną innowacją jest druzgocące. Pewnego ranka budzi się obok narzeczonej i ze zgrozą stwierdza, że dziewczyna jest martwa: zmarła w nocy niedługo po tym jak zadeklarowała chęć uczestnictwa w badaniach testowych iDoca. Nieco później umiera jeszcze kilku pacjentów, którym George wykonał badania obrazowe. Wszyscy oni także testowali nowy program.

Czy to możliwe, że aplikację zaatakowali hakerzy, a amerykański rząd bierze udział w zbrodniczym procederze próbując zatuszować fakty? Narażając na szwank swoje życie i karierę, George bez wytchnienia usiłuje dociec prawdy, świadom, że jeśli ma rację, rzesze ludzi znalazły się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Tagi: Komórka | Robin Cook


Czytaj również

Polisa śmierci - Robin Cook
Śledztwo bez zagadki w tle
- recenzja
Komórka - Stephen King
Hallo...?
- recenzja
Czynnik krytyczny - Robin Cook
Mikroskopijny morderca
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.