» Wieści » Kolejny Wehikuł czasu na horyzoncie

Kolejny Wehikuł czasu na horyzoncie

23-07-2021 22:09 | Radosław 'radomir' Czaja

Kolejny Wehikuł czasu na horyzoncie

Za sprawą wydawnictwa Rebis na księgarskie półki trafi wkrótce powieść Ziemia trwa George'a R. Stewarta. Książka należąca do serii wydawniczej Wehikuł czasu trafi do sprzedaży w pierwszej połowie września – zapraszamy do zapoznania się z jej opisem.

Opis:

Prowokująca opowieść o apokaliptycznej pandemii, upadku i odbudowie społeczeństwa.

Pierwszy polski przekład klasycznej powieści postapokaliptycznej, nagrodzonej International Fantasy Award, inspiracji dla "Bastionu" Stephena Kinga.

Na świecie wybucha epidemia nowej, niezwykle groźnej i zakaźnej choroby. Naukowcy nie potrafią ustalić, czy zarazki pochodzą od zwierząt, powstały w wyniku mutacji czy wymknęły się z laboratorium opracowującego broń biologiczną. Wszelkie próby wprowadzenia kwarantanny zawodzą i w krótkim czasie ludzkość ulega niemal całkowitej zagładzie. Przy życiu pozostają tylko nieliczni, w tym Ish, który podczas pandemii przebywał w górach w Kalifornii. Ish obawia się, że ci, którzy przetrwali, stoczą się w otchłań barbarzyństwa, a dorobek ludzkości zostanie zaprzepaszczony. W poszukiwaniu ocalałych Ish wyprawia się na Wschodnie Wybrzeże, a po powrocie do Kalifornii spotyka mądrą i odważną Em, która wzbudza w nim nadzieję i chęć życia. Razem stawiają czoło niewyobrażalnym wyzwaniom, budując w San Francisco nową wspólnotę i rzucając ziarna nowego początku.

Wydawnictwo: Rebis
Cykl: Wehikuł czasu
Tytuł oryginału: Earth Abides
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Data wydania: 14 września 2021
Oprawa: twarda
Cena: 49,90 zł
Rok wydania oryginału: 1949

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Ziemia trwa | George R. Stewart | Wehikuł czasu


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.