» Wieści » Kolejne science fiction od Rebisu już za tydzień

Kolejne science fiction od Rebisu już za tydzień

|

Kolejne science fiction od Rebisu już za tydzień

26 września za sprawą Rebisu do sprzedaży trafi kolejna część serii wydawniczej Wehikuł Czasu – tym razem czytelnicy będą mogli zapoznać się z nigdy wcześniej niewydaną w naszym kraju powieść Biada Babilonowi z 1959 roku, której autorem jest Pat Frank.

Zapowiedź:

"Biada, biada, wielka stolico, Babilonie, stolico potężna! Bo w jednej godzinie sąd na ciebie przyszedł!” Ta pochodząca z Apokalipsy św. Jana zapowiedź końca świata się spełnia. Wybucha wojna atomowa między USA a ZSRS, sowieckie głowice jądrowe niszczą najważniejsze amerykańskie miasta i bazy wojskowe, a dziesiątki milionów Amerykanów giną. Ludzie pozostali przy życiu muszą zmagać się z głodem, chorobami, promieniowaniem i codzienną brutalnością. Mimo to niewielka społeczność Fort Repose, nadrzecznego miasteczka w środkowej Florydzie, wierzy, że warto walczyć o coś więcej niż tylko o przetrwanie. Są przekonani, że wszystkie problemy da się rozwiązać dzięki odwadze, ciężkiej pracy, determinacji, dobrej woli i wierze w człowieka…

Pat Frank (1908–1964) – amerykański dziennikarz i pisarz, doradca Departamentu Obrony. Opublikował m.in. powieść SF Mr. Adam oraz zimnowojenny thriller Forbidden Area. Biada Babilonowi, jego najsłynniejsza książka, zrobiła ogromne wrażenie na zagorzałym pacyfiście Johnie Lennonie, który przeczytał ją jednym tchem przez całą noc.

Tytuł: Biada Babilonowi
Autor: Pat Frank
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Wydawca: Rebis
Data wydania: 26 września 2023
Liczba stron: 376
Oprawa: zintegrowana
Seria wydawnicza: Wehikuł Czasu
ISBN-13: 9788383380322

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Rebis
Tagi: Biada Babilonowi | Pat Frank

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.