» Wieści » Kolejna powieść Le Guin zapowiedziana na listopad

Kolejna powieść Le Guin zapowiedziana na listopad

|

Kolejna powieść Le Guin zapowiedziana na listopad

W połowie listopada za sprawą wydawnictwa Prószyński i S-ka do sprzedaży ma trafić Lawinia, wznowienie powieści autorstwa Ursuli K. Le Guin, inspirowanej Eneidą Wergiliusza – zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią książki.

Zapowiedź:

Lawinia, księżniczka Lacjum, bardzo chciałaby żyć w spokoju. Jej marzenia przekreśla jednak wielka polityka i starania matki, Amaty, by zaręczyć dziewczynę z przystojnym, ambitnym Turnusem. Na drodze do małżeństwa staje przepowiednia: Lawinia ma poślubić cudzoziemca, który przyczyni się do rozpoczęcia okrutnej wojny, a następnie w niej zginie. Tymczasem do Italii przypływają uciekinierzy z opanowanej wojną Troi, a wraz z nimi tajemniczy Eneasz…

Zainspirowana „Eneidą” opowieść to jedna z najbardziej wyjątkowych historii w dorobku Ursuli K. Le Guin. Zrodziła się z refleksji nad postacią Lawinii, współzałożycielki przyszłego imperium, która u Wergiliusza nie wypowiedziała nawet słowa. Autorka Ziemiomorza po latach oddaje sprawiedliwość legendarnej kobiecie, opisując jej pełne namiętności i okrucieństwa losy w mistrzowski, pełen lirycznego piękna sposób.

Tytuł: Lawinia
Autor: Ursula K. Le Guin
Tłumaczenie: Tomasz Wilusz
Wydawca: Prószyński i S-ka
Data wydania: 14 listopada 2023
Liczba stron: 320
Oprawa: twarda
ISBN-13: 978-83-8352-137-4
Cena: 55 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Lawinia | Ursula K. Le Guin


Czytaj również

Komentarze


Tiszka
   
Ocena:
0

To drugie albo trzecie wydanie "Lawinii" - w ogóle to retelling jednej z antycznych opowieści z Eneidy Wergiliusza :) 

16-09-2023 14:26

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.