» Wieści » Kolejna książka Lema powróci na półki księgarni

Kolejna książka Lema powróci na półki księgarni

|

Kolejna książka Lema powróci na półki księgarni

19 kwietnia nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się wznowienie Okamgnienia, wydanej po raz pierwszy w 2000 roku książki autorstwa Stanisława Lema – zachęcamy do zapoznania się z jej zapowiedzią.

Zapowiedź:

Słynna książka Stanisława Lema – wciąż aktualna i stale pobudzająca do krytycznego myślenia o otaczającej nas rzeczywistości. Okamgnienie wydane przez pisarza po wielu latach milczenia po raz pierwszy w 2000 roku do dziś zachowuje aktualność i okazuje się lekturą niezwykle inspirującą. Może nawet bardziej teraz, w czasach po pandemii, niż w chwili premiery u progu nowego tysiąclecia. Stanisław Lem rozprawia się w tej książce z własnymi hipotezami na temat rozwoju ludzkości i dawnymi złudzeniami co do możliwości nauki. Dodajmy - rozprawia się wyjątkowo surowo, widząc we współczesnej kulturze przede wszystkim niekompetencję i ignorancję.

Sensacyjne doniesienia prasowe, popularyzatorskie pseudonaukowe publikacje i rosnąca komercjalizacja dokonująca się na styku nauki i mediów stwarzają w efekcie fałszywy obraz rzeczywistości – pełen uproszczeń i przekłamań. Lem swoimi tekstami stara się przywrócić właściwe proporcje hurraoptymistycznym zapowiedziom dotyczącym nieograniczonych możliwości postępu w dziedzinie medycyny, inżynierii genetycznej, astrofizyki, a także ewolucyjnego i technologicznego samodoskonalenia się człowieka.

Tytuł: Okamgnienie
Autor: Stanisław Lem
Wydawca: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 19 kwietnia 2023
Oprawa: miękka
Cena: 39,90 zł

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Stanisław Lem | Okamgnienie


Czytaj również

Komentarze


Tiszka
   
Ocena:
0

Czemu oni zawsze dają jakieś wyjątkowo dziwne okładki Lemowi...

22-03-2023 09:17
Henryk Tur
   
Ocena:
0

Bo ma być dziwnie i tajemniczo :)

22-03-2023 09:44

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.