» Wieści » Kłopotów Elryka ciąg dalszy

Kłopotów Elryka ciąg dalszy

|

Kłopotów Elryka ciąg dalszy

Oficjalnie potwierdzono, że ze względu na problemy z drukiem, premiera wznowienia Elryka z Melniboné, kultowej serii dark fantasy autorstwa Michaela Moorcocka, została ponownie przełożona – książka ma trafić do sprzedaży dopiero w przyszłym roku, a konkretna data póki co nie została ujawniona.

Zapowiedź:

Mroczna opowieść fantasy, w której bohater o niezwykłych mocach próbuje ocalić przed zagładą rozpadający się świat starego imperium

Oto niezwykłe przygody Elryka, ostatniego cesarza imperium Melniboné, oraz jego rozumnego wampirycznego miecza, Zwiastuna Burz, który potrafi wysysać dusze i siłę pokonanych przeciwników. Potęga Melnibonian, starożytnej rasy władającej światem przez dziesięć tysięcy lat, chyli się ku upadkowi, atakowana przez sąsiadujące ze Smoczą Wyspą ludzkie królestwa. Zasiadający na Rubinowym Tronie Elryk to wyjątkowy bohater - choć o słabym ciele i uzależniony od narkotyków podtrzymujących jego siły witalne, to jednak dzięki odziedziczonym po przodkach mocom jest potężnym czarnoksiężnikiem potrafiącym przyzywać demony, władającym żywiołami i do tego korzysta z ciągłej pomocy Władców Chaosu. Białowłosy i szkarłatnoooki Elryk z Melniboné samotnie kroczy wśród światów multiwersum, budząc strach wśród wrogów i przyjaciół, rywalizując ze swym podłym kuzynem Yrkoonem o panowanie nad baśniową krainą.

„Elryk z Melniboné jest jednym z tych gigantów fantasy, którzy wstrząsnęli gatunkiem. Może nie tak znany jak Conan czy Gandalf, ale mimo to jest w tym samym nielicznym klubie postaci wymienianych jako przełomowe dla opowieści spod znaku magii i miecza”.
Fantasyliterature.com

W tomie:

  • Elryk z Melniboné
  • Perłowa Forteca
  • Żeglarz na morzach przeznaczenia
  • Klątwa białego wilka

Tytuł: Elryk z Melniboné
Tytuł oryginalny: Elric of Melniboné
Autor: Michael Moorcock
Tłumaczenie: Danuta Górska
Wydawca: Zysk i S-ka
Data wydania: I kwartał 2024
Liczba stron: 704
Oprawa: twarda
Format: 150 x 230 mm
Cena: 89,90 zł 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Elryk z Melnibone | Michael Moorcock | Elryk z Melnibone


Czytaj również

Komentarze


KFC
   
Ocena:
0
Szkoda ja już się szykowałem na lekturę od października, teraz listopad nie wypalił... Ciekawe co tam się podziało
09-11-2023 20:00
zegarmistrz
   
Ocena:
0

Podobno drukarnia zawaliła sprawę i wypuściła książkę z jakimiś, tragicznymi błędami, więc cały nakład poszedł do zwrotu.

11-11-2023 22:56

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.