» Wieści » Kalejdoskop gatunków od Wojciecha Chmielarza

Kalejdoskop gatunków od Wojciecha Chmielarza

14-01-2022 11:33 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Kalejdoskop gatunków od Wojciecha Chmielarza

W przyszłym miesiącu nakładem wydawnictwa Marginesy ukaże się Królowa głodu, powieść Wojciecha Chmielarza, która według zapowiedzi ma łączyć elementy postapokalipsy, horroru, science fiction, westernu i fantasy. Książkę będziemy mogli znaleźć w księgarniach od 23 lutego.

Zapowiedź:

Dwadzieścia lat po tym, jak Księstwo Kuźni Zachodu upadło pod naporem sił Korporacji, zdradzone i opuszczone w decydującej chwili przez sojuszników, jego dawne tereny wciąż pozostają ponurym pasem ziemi niczyjej. Ludzi pamiętających czasy wojny pozostało niewielu – ci, którzy jakimś cudem przetrwali rzeź, padali ofiarą grasujących w lasach ogromnych żlebodźwiedzi, rozprzestrzeniającej się nieuleczalnej zarazy, ale też zwyczajnego głodu. W końcu przesiąknięte krwią poległych ruiny państwa stały się domem głównie dla przybywających z daleka poszukiwaczy patroszących okolicę kawałek po kawałku w pogoni za żywmetalem, rzadkim i cennym kruszcem o wyjątkowych właściwościach, którego nawet wątła obietnica wystarcza, by przyprawić o pozbawiający zdrowego rozsądku obłęd wszystkich podążających za wizją szybkiego wzbogacenia.

Do takiego miejsca przybywa młody Holender Bram Huygens. Bez towarzyszy, bez karawany, bez bagaży i bez jakiegokolwiek sprzętu do wydobywania. Nie chce mówić o tym, kto i po co przysłał go do osady żyjącej z poszukiwaczy cennego kruszcu, ale nikogo to nie dziwi – tutejsi nie są zbyt otwarci. Miniona wojna, która nie wzięła się znikąd, jest pokłosiem chaosu zrodzonego po apokalipsie. Bramowi powierzono misję, od której zależy przyszłość dawnego księstwa i jego mieszkańców. Wkrótce Bram przekona się, że w Kaźni każdy ma swoje sekrety, a niektóre z nich są śmiertelnie groźne. Zwłaszcza jeśli za przeciwnika ma się lokalnego szeryfa…

Tymczasem w głębi lasów budzi się nowa siła – potężna, obłąkana, żądna ludzkiego mięsa i zemsty.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

"Królowa głodu" to niepokojące, a zarazem brawurowe połączenie postapokalipsy, horroru, science fiction, westernu i fantasy. Prawdziwy kalejdoskop gatunków. Chmielarz, jakiego nie znacie!

Tytuł: Królowa głodu
Autor: Wojciech Chmielarz
Wydawca: Marginesy
Data wydania: 23 lutego 2022
Liczba stron: 380
Oprawa: miękka
Cena: 42,90 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Wojciech Chmielarz | Królowa głodu


Czytaj również

Królowa Głodu
Firefly dla dorosłych
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Aesthevizzt
   
Ocena:
0

postapokalipsy, horroru, science fiction, westernu i fantasy

Brakuje jeszcze nazistów, bo zombie pewno się przypałętają z postapokalipsą xD Jak coś jest od wszystkiego to jest do niczego. Do tej pory mam czkawkę jak mi kto przypomni o filmie Kowboje i Obcy.

14-01-2022 12:24
Tiszka
   
Ocena:
+1

Akurat Chmielarzowi bardzo ufam jeśli chodzi o warsztat, więc nawet jeśli opis brzmi... ekstremalnie (xD), to pewnie nie będzie źle :D 

14-01-2022 14:32
jaworock
   
Ocena:
+1

Dla zainteresowanych: To jest wznowienie nakładu, książka ukazała się pierwszy raz w 2014.

14-01-2022 15:03
Aesthevizzt
   
Ocena:
+1

@Tiszka

A Chmielarz nie specjalizuje w kryminałach?

@jaworock

Faktycznie xD Na Polterze jest nawet recenzja xD

14-01-2022 18:47
jaworock
   
Ocena:
+1
@Aesthevizzt
o, fajnie, że podlinkowałeś, recka utwierdziła mnie w przekonaniu, że "Królowa głodu" to nie moja bajka.
14-01-2022 22:52
Johny
   
Ocena:
0

Tytuł tego newsa jest sto razy bardziej chwytliwy niż tytuł książki. Przeczytałbym "Kalejdoskop gatunków" :) zapowiadałaby się pełna wzlotów i upadków epopeja opisująca ewolucje od pierwszych jednokomórkowców przez dinozaury, prehistoryczne ssaki aż do dziś :).

15-01-2022 20:02

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.