» Wieści » Jesień z Gwiezdnymi Wojnami dzięki wydawnictwu Olesiejuk

Jesień z Gwiezdnymi Wojnami dzięki wydawnictwu Olesiejuk

18-10-2021 07:45 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Jesień z Gwiezdnymi Wojnami dzięki wydawnictwu Olesiejuk

Wydawnictwo Olesiejuk zaplanowało na 10 listopada dwóch książek ze świata Star Wars: Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie autorstwa Rae Carson, a także Dynastię Thrawna. Chaos Timothy'ego Zahna.

Zapowiedzi:

„Niech nas galaktyka broni od starszych braci” – mówi Leia w opowieści filmowej Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie. To jedna z wielu scen, w których czytelnik może dowiedzieć się więcej o generał Organie: czy była Jedi, co ją powstrzymywało przed doprowadzeniem do incydentu politycznego w Senacie, czemu teraz irytuje ją nieżyjący brat? Rae Carson, autorka tej wartkiej adaptacji ostatniej części sagi o Skywalkerach, dodała głębi psychologicznej postaciom i pokazała przyczyny ich postępowania, wzbogacając sceny z filmu o dodatkowy kontekst. Leię i Rey łączy tu przywiązanie wybiegające poza relacje mentorka-uczennica, a stała obecność Luke’a w myślach siostry dowodzi, że z rodziną jest trochę jak z Mocą – na zawsze „staje się częścią ciebie”, czy się tego chce, czy nie. Tak jest z Poem i jego dawnym życiem na Kijimi, tak jest z Finnem i jego nową rodziną – jego przyjaciółmi. „Wróć do domu” – mówi Han Solo do syna. Kylo Ren sądzi, że już na to za późno. Ben potrafi jednak przyjąć przebaczenie ojca i zrozumieć, jakie stoi przed nim zadanie.


Jak pisze autorka: Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie jest ostatnią częścią sagi, ale Moc pozostanie z nami już na zawsze”.

Tytuł: Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie (Rise of Skywalker)
Autor: Rae Carson
Wydawca: Olesiejuk
Data wydania: 10 listopada 2021
Liczba stron: 344
Oprawa: miękka
Format: 135x205 mm
Seria wydawnicza: Star Wars
ISBN-13: 978-83-8216-848-8
Cena: 39,99 zł

Poza granicami odległej galaktyki leżą Nieznane Regiony: mroczne i niezbadane, pełne tajemnic i niebezpieczeństw. W tym chaosie tylko tajemnicza Dynastia Chissów jest niezmienna, na tle nieustannych przemian wyróżnia się swoją stabilnością. Jednak do czasu… Wypracowane przez setki lat reguły gry mogą okazać się niewystarczające w nowej rzeczywistości. Stolica Chissów została zaatakowana, a po wrogu nie został żaden ślad. By wytropić przeciwników, potrzebny jest ktoś, kto okaże się równie wyjątkowy jak okoliczności ataku. To starszy kapitan Mitth’raw’nuruodo, jeden z najzdolniejszych młodych oficerów Dynastii, urodzony bez tytułu, ale adoptowany przez potężną rodzinę Mitthów, która nadała mu imię Thrawn. Jego niekonwencjonalne podejście do rozwiązywania problemów może okazać się tym, czego Chissowie potrzebują teraz najbardziej. Thrawn rusza na swoją pierwszą misję, ale im bardziej zagłębia się w obszar kosmosu, który jego ludzie nazywają Chaosem, tym lepiej zdaje sobie sprawę, że jego misja nie jest tym, czym mu się wydawała.

Tytuł: Dynastia Thrawna. Chaos (Chaos Rising)
Cykl: Dynastia Thrawna
Tom: 1
Autor: Timothy Zahn
Wydawca: Olesiejuk
Data wydania: 10 listopada 2021
Liczba stron: 464
Oprawa: miękka
Format: 135x205 mm
Seria wydawnicza: Star Wars
ISBN-13: 978-83-8216-841-9
Cena: 44,99 zł

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Timothy Zahn | Rae Carson | Star Wars | Gwiezdne wojny


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.