» Jedyne dziecko

Jedyne dziecko

Dodał: Bartłomiej 'baczko' Łopatka

Jedyne dziecko
8.75
Ocena użytkowników
Średnia z 2 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 1
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Jedyne dziecko (Only Child)
Autor: Jack Ketchum
Tłumaczenie: Bartek Czartoryski
Wydawca: Papierowy Księżyc
Data wydania: 14 lipca 2011
Liczba stron: 324
Oprawa: miękka
Format: 143x205 mm
ISBN-13: 978-83-61386-07-0
Cena: 33,90 zł

Arthur Danse nie został stworzony do prostego życia. Zdaje sobie sprawę, że stąpa po ziemi z konkretnego powodu – by uświadomić ludziom, że ten świat jest mrocznym i przyprawiającym o dreszcze miejscem. Arthur nie uznaje odpowiedzi odmownej, karzę za nią strachem i bólem bez względu na to, kim jesteś. Żoną. Kochanką. Przechodniem. Jego ośmioletnim synem...

Lydia McCloud nie dostała od życia wiele, ale i wiele nie oczekiwała. Trudne dzieciństwo rekompensuje niesieniem pomocy tym, którzy są w potrzebnie, dlatego wybrała zawód pielęgniarki. Kiedy wreszcie ujrzała prawdziwe oblicze Arthura, było dla niej już zbyt późno. Wyszła za niego za mąż, a ich syn Robert stał się centrum jej świata. A teraz zmuszona jest stoczyć walkę o życie, w której stawką jest los jej jedynego dziecka...

*

Jedyne dziecko to kolejna, niepokojąca powieść Jacka Ketchuma, autora Dziewczyny z sąsiedztwa, Poza sezonem i Straconych. W swojej książce amerykański pisarz, porównywany często do Cormaca McCarthy'ego, przeprowadza wstrząsające studium psychologiczne ofiar i sprawcy przemocy domowej i molestowania seksualnego.

Pielęgniarka, Lydia McCloud, poznaje Arthura Danse na przyjęciu ślubnym. Oczarowana uznaje, że jest to mężczyzna, którego mogłaby pokochać. Dla niego z kolei Lydia reprezentuje typ kobiety wzbudzającej w innych sympatię i ciepłe uczucia. Arthur zrobi więc wszystko, by pokazać jej, że nie może czuć się bezpiecznie nawet we własnym domu. Kiedy rodzi się ich jedyne dziecko, Robert, zachowanie Arthura jeszcze się pogarsza. Kiedy Lydia zgłasza sprawę do sądu, rozpoczyna się dla niej prawdziwy koszmar.

Powalająca powieść jest niczym oskarżycielski palec skierowany w stronę wymiaru sprawiedliwości, po którym, wydaje się, została już tylko nazwa, będąca teraz niczym cyniczny żart. Ponadto, w unikalnym posłowiu autor odkrywa przerażającą, prawdziwą historię, która zainspirowała go do napisania Jedynego dziecka.
Tagi: Jedyne dziecko | Jack Ketchum


Czytaj również

Królestwo spokoju - Jack Ketchum
Zbyt brutalnie, zbyt dosłownie
- recenzja
Poza sezonem
Tylko dla dorosłych czytelników
Poza sezonem
Fragment prologu

Komentarze

string(15) ""

chimera
   
Ocena:
0
Dziewczyna z sąsiedztwa to powieść rewelacyjna, Straceni bardzo dobra. Poza sezonem nie czytałem, ale Jedyne dziecko na pewno kupię.
07-07-2011 14:46

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.