» Wieści » Jakub Nowak opowie o Sienkiewiczu i Modrzejewskiej w Kalifornii

Jakub Nowak opowie o Sienkiewiczu i Modrzejewskiej w Kalifornii

12-08-2022 12:16 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Jakub Nowak opowie o Sienkiewiczu i Modrzejewskiej w Kalifornii

Na 28 września wyznaczono datę premiery książki To przez ten wiatr, powieści autorstwa Jakuba Nowaka, znanego ze zbioru opowiadań science fiction Amnezjak. Tytuł ten trafi do sprzedaży za sprawą wydawnictwa Powergraph – zachęcamy do zapoznania się z jej opisem.

Oto, jak jej fabułę opisał autor:

Opowiadam w niej historię opartą na prawdziwych wydarzeniach: Henryk Sienkiewicz, Helena Modrzejewska z rodziną i kilkorgiem przyjaciół wyruszyli razem do Kalifornii, by założyć tam farmę i spróbować wszystkiego od nowa. Ta książka to zatem western i pojawią się w nim: złodzieje złota i tropiący ich łowcy głów, twardzi meksykańscy rancheros i zabójcy bizonów, lokalna latynoska królowa, w której Helena znajdzie przyjaciółkę na całe życie, i pastor, który nocami szuka na prerii Boga, bo ma z nim rachunki do wyrównania. Strzelaniny w podłych saloonach też będą.


To chyba jest powieść o miłości, o skomplikowanej relacji między Modrzejewską, ówczesną warszawską celebrytką, jej mężem i Sienkiewiczem, ambitnym i aroganckim dziennikarzem u progu literackiej sławy. I o przyjaźniach, w tym tych niemożliwych, jak między nieletnim mordercą i parą zafascynowanych nim dzieciaków z Polski.
Bardzo się cieszę na tę książkę i jednocześnie mam ogromną tremę. Ale cieszę się bardziej.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Jakub Nowak | To przez ten wiatr


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.