» Wieści » Jack Campbell powraca do świata Zaginionej floty

Jack Campbell powraca do świata Zaginionej floty

17-09-2021 15:03 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Jack Campbell powraca do świata Zaginionej floty

Od dziś w księgarniach możemy znaleźć książkę Narodziny Floty. Awangarda autorstwa Jacka Campbella, stanowiącą początek nowego cyklu tego pisarza zatytułowanego Narodziny Floty – powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów.

Opis książki:

Jack Campbell powraca do świata “Zaginionej floty” z nową, pełną akcji serią, w której przedstawia początki Sojuszu. 

Ziemia przestała być centrum wszechświata.
Po wynalezieniu napędu skokowego, pozwalającego podróżować w kosmosie z prędkością nadświetlną, ludzkość zakłada kolejne kolonie. Jednak ogromne odległości pomiędzy nowo zasiedlonymi układami oznaczają, że stary porządek i prawo międzygwiezdne, nadzorowane przez Ziemię, przestają istnieć.

Kiedy sąsiedni świat przypuszcza atak, młoda kolonia, Glenlyon, zwraca się o pomoc do Roberta Geary’ego, byłego oficera floty gwiezdnej oraz Mele Darcy, byłej szeregowej piechoty kosmicznej. Mając do dyspozycji jedynie zaimprowizowaną broń i kilkunastu ochotników muszą stawić czoła okrętom wojennym oraz uzbrojonym żołnierzom.

W obliczu kolejnych ataków i coraz większych strat zadawanych przez piratów jedyną nadzieją na odzyskanie pokoju jest Carmen Ochoa, „Czerwoniec” z pogrążonego w anarchii Marsa oraz Lochan Nakamura, przegrany polityk. Ta dwójka ma jednak plan – chcą położyć podwaliny pod wspólną obronę, co pewnego dnia może przekształcić się w sojusz. Jeśli jednak ich wysiłki spełzną na niczym, rosnąca w siłę potęga agresorów może zmienić te odległe rejony kosmosu, będące ostoją wolności, w pola bitew pierwszych gwiezdnych imperiów.

Tytuł: Narodziny Floty. Awangarda
Cykl: Narodziny Floty
Tom: 1
Autor: Jack Campbell
Wydawca: Fabryka Słów
Data wydania: 17 września 2021
Oprawa: miękka
Cena: 44,90 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Jack Campbell


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.