» Wieści » Inwazja porywaczy ciał już za moment

Inwazja porywaczy ciał już za moment

|

Inwazja porywaczy ciał już za moment

Przypominamy, że 20 listopada za sprawą wydawnictwa Vesper do sprzedaży trafi wznowienie Inwazji porywaczy ciał autorstwa Jacka Finneya – książka ukaże się w ramach publikowanej obecnie serii science fiction tego wydawnictwa i w związku z tym będzie dostępna w twardej oprawie.

Dla przypomnienia, w 1956 roku powstał klasyczny horror science-fiction w reżyserii Dona Siegela inspirowany ową historią.

Opis:

Ostrzegam cię, że to, co zaczynasz czytać, jest pełne luźnych wątków i pytań bez odpowiedzi. To wszystko nie zostanie na samym końcu zgrabnie rozwiązane i zadowalająco wyjaśnione. W każdym razie nie przeze mnie. Albowiem ja sam nie mogę powiedzieć, że rzeczywiście wiem dokładnie, co się stało i dlaczego, albo przynajmniej, jak się zaczęło, skończyło – czy się skończyło – i czy mam rację co do istoty rzeczy. Jeżeli nie lubisz tego rodzaju historii, to jest mi przykro, a dla ciebie będzie najlepiej, jeśli nie będziesz czytał dalej. Wszystko, co mogę zrobić, to opowiedzieć tyle, ile wiem…

Małe kalifornijskie miasteczko Mill Valley w hrabstwie Marin. Pewnego dnia do gabinetu miejscowego lekarza, Milesa Bennella, przychodzi jego dawno niewidziana przyjaciółka, Becky Driscoll. Jest zaniepokojona dziwnym zachowaniem swojej kuzynki, która twierdzi, że jej wujek Ira zmienił się i jest całkiem inną osobą, niczym pozbawioną uczuć i emocji skorupą. Miles decyduje się odwiedzić rodzinę Becky, chcąc zweryfikować jej opowieść, ale niczego nie może potwierdzić – nie widzi żadnych różnic ani w wyglądzie, ani w zachowaniu Iry. Kilka dni później dowiaduje się jednak, że coraz więcej osób w Mill Valley zauważa znaczące zmiany u swoich bliskich…


Pisarz Jack Belicec znajduje w piwnicy swojego domu tajemniczy kokon. W środku nocy jego wystraszona żona Theodora przybiega do doktora Bennella, by donieść mu o zatrważającym odkryciu – kokon zaczął zmieniać kształt i przemienia się w jej męża. Przerażony pisarz niszczy znalezisko. Wspólnie postanawiają rozwikłać zagadkę tajemniczych przemian w miasteczku. Udają się zatem po pomoc najpierw do kolegi Milesa – doktora Kaufmana, a potem do profesora Budlonga, autora artykułu opisującego niewyjaśnione wydarzenia w hrabstwie Marin na przestrzeni ostatnich miesięcy. Czyżby Ziemię czekała inwazja nieznanej formy życia tworzącej duplikaty ludzkich istot?

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Inwazja porywaczy ciał | Jack Finney


Czytaj również

Komentarze


Kaworu92
   
Ocena:
0

Eh... z jednej strony człowiek by se kupił, z drugiej - Boże, gdzie to poukładać na półkach? :'(

18-11-2023 02:03
Exar
   
Ocena:
0

Może będzie na polteraukcji? Wygrasz, przeczytasz, oddasz komuć na polterświęta?

18-11-2023 07:43
Kaworu92
   
Ocena:
0

Hm... a wiesz, że to nie taki zły pomysł? UwU Tylko Poltersztonki mi się powoli kończą... xD

18-11-2023 13:02

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.