» Hyperion

Hyperion

Dodała: Ewa 'senmara' Markowska

Tytuł: Hyperion
Cykl: Hyperion
Tom: 1
Autor: Dan Simmons
Tłumaczenie: Arkadiusz Nakoniecznik
Wydawca: MAG
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 26 listopada 2007
Liczba stron: 617
Oprawa: twarda z obwolutą
Format: 150 x 225 mm
ISBN-13: 978-83-7480-074-7
Cena: 49,00 zł

Nowe, poprawione, wydanie najsłynniejszej powieści fantastyki naukowej wszechczasów - klasyka gatunku

Doskonała, przepiękna edycja. W przygotowaniu kinowa superprodukcja w reżyserii Martina Scorsese

W obliczu zbliżającej się nieuchronnie międzygalaktycznej wojny na planetę Hyperion przybywa siedmioro pielgrzymów: Kapłan, Żołnierz, Uczony, Poeta, Kapitan, Detektyw i Konsul. Mają za zadanie dotrzeć do mitycznych grobowców, by znaleźć w nich budzącą grozę istotę. Zna ona jednak, być może, metodę, która pozwoli zapobiec zagładzie całej ludzkości. Każdy z pielgrzymów będzie mógł przedstawić jej swoją prośbę, lecz wysłuchany zostanie tylko jeden. Pozostali będą musieli zginąć.

Dan Simmons (ur. 4 kwietnia 1948 w Peoria w stanie Illinois) - amerykański pisarz science fiction. Laureat wielu nagród i wyróżnień (m.in. Nagrody Hugo i Nagrody Locusa w 1990 r. za powieść Hyperion).

Stopnie naukowe zdobywał w Webash College - licencjat oraz na Uniwersytecie Waszyngtona w St. Louis - stopień magistra w dziedzinie pedagogiki. Od tego czasu, czyli roku 1971, przez kolejne 18 lat pracował jako nauczyciel w szkole podstawowej.

Simmons należy do nielicznego grona pisarzy, którzy nie trzymają się jednego ściśle określonego nurtu literackiego, lecz z równą swobodą piszą zarówno książki science fiction, horrory, fantasy, kryminały, jak i powieści historyczne.
Tagi: Hyperion | Dan Simmons


Czytaj również

Triumf Endymiona
Triumfu brak
- recenzja
Endymion
Daleko jeszcze?
- recenzja
Hyperion
Pielgrzymka ku nieznanemu
- recenzja
Hyperion
A czy ty chciałbyś spotkać Dzierzbę?
- recenzja
Hyperion
- fragment
Triumf Endymiona - Dan Simmons
Ostatnia pielgrzymka – bez rewelacji
- recenzja

Komentarze


Fenek2
   
Ocena:
0
Wypassss:)))
07-11-2007 17:55
Het Masteen
   
Ocena:
0
Sama książka jest bardzo dobra, tłumaczenie mniej.

1. Chyżwar - trochę to dziwnie brzmi, ale nie wiem jakie jest oryginalne brzmienie jego imienia.
2. Kilka sprzeczności, moim zdaniem właśnie z winy tłumacza.
3. JAK MOŻNA PRZETŁUMACZYĆ NAZWĘ WŁASNĄ?! Hell's Angels to faktycznie anioły piekieł, ale tłumaczenie tego razi mnie niesamowicie.
4. Sceny erotyczne przywodzą mi na myśl styl Pilipiuka, może tłumacz z rumieńcami na policzkach chciał jak najszybciej przez nie przebrnąć? a szkoda...

Oczywiście to tylko subiektywna opinia. Być może spowodowane jest to tym że "Hyperion" stawiany jest zwykle blisko "Diuny". Z merytorycznego punktu widzenia moim zdaniem jak najbardziej zasadnie, jednak stawianie "MAG" przy "Rebis" już nie. Widać na tym pierwszym nowe wydanie diuny wywarło taki wielkie wrażenie że MAG pozazdrościł i postanowił wypuścić coś równie dochodowego, strategia wydaje się niezła, ładna ilustracja na obwolucie, mniej ładna na okładce (no ale kto to w księgarni odwija) i pseudoartystyczne ilustracje wewnątrz. Odrazę budzą reklamy(!) na ostatnich kartach książki. Reasumując efekt jest taki że wszystko to zalatuje profanacją "Hyperiona", jest to przerost treści, nad formą ;]
09-12-2008 19:30
Nyx Ro
   
Ocena:
0
Bardzo nie przypadło mi do gustu wydanie. Ciężkie to jak diabli, nieporęczne, choć na półce prezentuje się ładnie - ale co mi po tym? Okładka również ładna, ale mnie denerwuje - każdy kto przeczytał choć jedną z opowieści wie, że Chyżwar (w orginale 'Shrike') ma ramion dwie pary, ale na okładce się gdzieś zapodziały.
Ale treść książki i tak zachwyca. Chociaż zakończenie mnie, delikatnie rzecz biorąc, wytrąciło z równowagi. Także gdyby nie fakt, ze zabrakło mi w książce tych ostatnich, ze dwudziestu stron, to ocena by była znacznie wyższa.
01-02-2009 14:29
Denethor
   
Ocena:
0
Najlepsza powieść fantastyczna jaką miałem okazję czytać.
08-05-2010 17:07
Pancake
   
Ocena:
0
obwoluta śliczna... doskonała kolorystyka... Ale czy Chyżwar (brrr.) nie miał czasem 4 ramion?
19-05-2010 15:55
-Mugen-
   
Ocena:
0
Super książka. Najlepsza fantasy jaką czytałem do tej pory. Końcówka trochę nazwę to dziwna, ale jeszcze nie czytałem drugiego tomu "upadek hyperiona" więc zobaczymy.

Bardzo polecam
23-06-2010 21:48
Benton
   
Ocena:
0
Nie da się ukryć że jest to powieść świetna. Ale stawianie jej obok "Diuny" uważam za duże nadużycie;]
03-08-2010 23:56
Jadeit
   
Ocena:
0
Powiem tak kiedy ją wypożyczyłam z biblioteki moj brat wielki komputerowiec wzią mi ja i to byla prawdopodobnie jego 1 ksiazka wiec naprawde polecam, wciagajaca !
30-12-2010 16:03
Blaskow
   
Ocena:
0
Książkę podobnie jak całą serię pożyczył mi kumpel, po pierwszym przeczytaniu doszedłem do wniosku że to seria którą po prostu muszę mieć w kolekcji, świetnie się czytało ją za pierwszym razem a za drugim w sumie jeszcze lepiej :D
21-03-2012 20:45

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.