» Holocaust F

Holocaust F

Dodała: Magdalena 'Iman' Litwin

Holocaust F
9.5
8.5
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Holocaust F
Autor: Cezary Zbierzchowski
Wydawca: Powergraph
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 2 września 2013
Liczba stron: 304
Oprawa: twarda
Format: 135 x 205 mm
Seria wydawnicza: Science fiction z plusem
ISBN-13: 978-83-61187-19-6
Cena: 39 zł

Końce świata mają w fantastyce malowniczą tradycję. Co jednak, kiedy rozpadają się nie tylko światy, ale też sensy, społeczeństwa, systemy metafizyczne i ontologie?

Holocaust F Cezarego Zbierzchowskiego to ambitna hard sf w nowoczesnym stylu, kreśląca kształt nieubłaganej przyszłości, opowiadająca o wojnie, w której akcje militarne same w sobie są dziełami sztuki. Jakie tajemnice kryją się w kołysce cradlera? Co w bezmiarze kosmosu odkrył tunelowiec Heart of Darkness, który – zapętlony w czasie i przestrzeni – po raz kolejny zbliża się do ziemskiej orbity? Czym jest plazmat, który opuścił Ziemię, a czym freny, które na niej pozostały? Jak walczyć z Szarańczą, zmodyfikowanymi „wampirami” czy zmieniającym rozkład prawdopodobieństwa morożenoje? Czy warto ocalić świat, jeśli przeminęło w nim wszystko, o co warto było walczyć?

Holocaust F to dynamiczna mieszanka energii Strossa, rozmachu wizji Stephensona, pesymizmu Wattsa i więcej niż szczypty szaleństwa Dicka. Takie książki zdarzają się niezwykle rzadko, ale kiedy już się ukazują, niezmiennie stają się wielkim czytelniczym świętem.

Tagi: Holocaust F | Cezary Zbierzchowski


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.