» Historia twojego życia

Historia twojego życia

Dodał: Tomasz 'Asthariel' Lisek

Historia twojego życia
8.00
9.5
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Historia twojego życia - Poltergeist patronem
Tytuł: Historia twojego życia
Autor: Ted Chiang
Wydawca: Zysk i S-ka
Data wydania: 14 listopada 2016
Liczba stron: 378
Format: 140×205mm
Cena: 39,90 zł

A co, gdybyśmy odkryli, że fundamenty matematyki są arbitralne i niespójne? Co, gdyby umiejętność nadawania rzeczom właściwych nazw budziła do życia nieożywione obiekty? Co, gdyby zetknięcie z językiem kosmitów nieodwołalnie zmieniało naszą percepcję czasu? Co, gdyby wierzenia chrześcijańskich fundamentalistów były dosłownie prawdziwe i na ulicach miast codziennie oglądało się grzeszników pochłanianych przez ogniste czeluście?

Gdy obce formy życia przybywają na Ziemię, to aby pomóc przy komunikacji i rozszyfrować ich intencje, wojsko sprowadza uniwersytecką lingwistkę. Nowo nabyta przez nią wiedza na temat języka obcych i jego nielinearnej struktury paradoksalnie pomaga jej poradzić sobie ze smutkiem związanym z rodzinną tragedią… W każdej z opowiedzianych w książce historii autor przygląda się życiu w świecie pełnym niepewności i kruchości, wykorzystując do tego swoją niesamowitą inteligencję i humor.
 

Na podstawie Historii twojego życia powstała superprodukcja filmowa Nowy początek.

Ted Chiang, zdobywca wielu prestiżowych nagród literackich (m.in. Nebuli, Hugo i Locusa), jest uważany za jednego z najważniejszych współczesnych pisarzy science fiction. Historia twojego życia w 2003 roku otrzymała polską nagrodę literacką Sfinks, a jej hollywoodzka ekranizacja pod tytułem Nowy początek (2016) została uznana za jeden z najlepszych filmów dekady.

Tagi: Historia twojego życia | Ted Chiang


Czytaj również

Historia twojego życia
Co się odwlecze, to nie uciecze
- recenzja
Wydech
Wielkie pytania bez zadęcia
- recenzja
The Lifecycle of Software Objects – rozmowa
Wszystkie cyfrzaki idą do nieba

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.