» Hekate

Hekate

Dodała: Ewa 'senmara' Markowska

Hekate
8.00
8.44
Ocena użytkowników
Średnia z 8 głosów
-
Twoja ocena
Hekate - Poltergeist patronem
Tytuł: Hekate
Autor: Paweł Kempczyński
Autor okładki: Tomasz Maroński
Wydawca: superNOWA
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 30 maja 2008
Liczba stron: 378
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 120 x 195 mm
ISBN-13: 978-83-7578-006-2
Cena: 31,50 zł

Czterysta lat świetlnych od naszego Słońca w Gromadzie Plejad odkryto planetę podobną do Ziemi. W skład wysłanej na nią ekspedycji wchodzą skazani na wieloletnie wyroki ludzie nie akceptujący, bądź za takich uważani, reguł „poprawności politycznej” obowiązującej w Europie rządzonej przez ekologiczno-feministyczny reżym.

Kilkunastu astronautów spędzi na pokładzie zdolnego do pokonania bariery prędkości światła gwiazdolotu „Hekate” kilka tygodni. W tym czasie zobaczą porzuconą przez ludzi bazę na Księżycu i dane im będzie poznać tajemnicę ich statku – największego dzieła ludzkiego geniuszu. Ci, którym uda się przeżyć straszny rejs, dotkną stopą dziewiczego lądu. Obca planeta nie okaże się jednak wymarzonym Nowym Rajem. Daleki ląd skrywa tajemnicę, która przekracza granicę ludzkiej wyobraźni. Realistyczna i skrajnie brutalna powieść daleka jest od idealistycznych wizji kontaktu z Obcymi. Jej bohaterowie podejmują walkę z nieznanym, cierpią i tęsknią za domem. Nie tracą przy tym poczucia humoru i godności – pozostają ludźmi.

Hekate to twarda science fiction w starym, dobrym stylu. Jej bohaterowie przypominają żeglarzy Magellana, których do domu powróciło niewielu, ale ich rejs odmienił losy świata.
Tagi: Paweł Kempczyński | Hekate


Czytaj również

Hekate - Paweł Kempczyński
Wiedźma-matka w kosmosie
- recenzja
Jedenaście pazurów
Szczyt piramidy - Artur Baniewicz

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.