» Wieści » Harry Potter - dobry czy zły?

Harry Potter - dobry czy zły?

|

Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne wydało książkę pod tytułem Harry Potter - dobry czy zły?. Jest to praca Gabriele Kuby, która nie kryje swojego stosunku do małego czarodzieja i pisze o wpływie jaki książki, wg autorki pracy, mają na młodych ludzi. Jeszcze przed wyborem na papieża Benedykt XVI tak napisał o książce: Dziękuję bardzo za pouczającą książkę. Dobrze, że wyjaśnia pani sprawę Harry’ego Pottera, ponieważ jest to subtelne uwiedzenie, które oddziałuje niepostrzeżenie, a przez to głęboko, i rozkłada chrześcijaństwo w duszy człowieka, zanim mogło ono w ogóle wyrosnąć. i taką też rekomendację widzimy na okładce książki. Pokrótce tezy pracy omówione są w dziale książkowym Wirtualnej Polski.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Przejdź dalej: Harry Potter - dobry czy zły?

Komentarze


rincewind bpm
   
Ocena:
0
Verghityax- wiesz, ja też nie umiem np. włoskiego i musiałbym mieć zapisane fonetycznie. jakoś nie wiem, czemu dla papieża ujmą miałoby być to, że nie umie on mówić po polsku.

A powyższy artykuł stwierdza że człowiek kościoła (wtedy jeszcze nie papież:P) niestety też potrafi gadać bzdury :/. swoją drogą antyklerykałowie powinni zamiast się cieszyć, że kościół zaliczył dużą wpadkę, powinni starać się przekonać go do prawdy.- i to nie mówiąc "ale jesteści źli i głupi, wy zgniłe chierarchiczne ***" ale raczej "wiecie co? to wcale nie ejst tak, tylko tak tak i tak". Już wiele razy w historii kościół zmieniał swoje zdanie w takich kwestiach, tak więc może i kiedyś doczekamy się rechabilitacji Harrego, tak jak była już Kopernika czy Galieusza.

cały problem polega z faktu, że harry poterr nie jest mimo wszystkim idealnym wzorem dla małych dzieci, i te z nich, które są nieukształtowane, może nie powinny go oglądac. z drugiej strony przeciwstawiane harremu np. opowieści z narni też mają w sobie wiele pozytywnych, ale mających istotne wady postaci, więc wszystkie te zaruty jest defacto bez sensu
12-01-2006 17:45
~Daniel

Użytkownik niezarejestrowany
    HP
Ocena:
0
Uważam, że to tylko wywoływanie skandalu. Nie sądzę, że Harry jest zły. Poza tym jeśli poparli Tolkiena, to Pottera też muszą. Teksty w wywiadzie z Gabriele Kuby typu "Dumbledore jest zły, ponieważ prowadzi szkołe magii" po prostu mnie dobija.
09-05-2006 16:37

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.