» Wieści » Grudniowe premiery od wydawnictwa Zysk i S-ka

Grudniowe premiery od wydawnictwa Zysk i S-ka

03-12-2019 11:04 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Grudniowe premiery od wydawnictwa Zysk i S-ka

Dziś nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazały się dwie nowe pozycje: Człowiek, który był Czwartkiem autorstwa Gilberta K. Chestersona, oraz antologia Wigilia pełna duchów.

Opisy:

Metafizyczny thriller G.K. Chestertona łączy surrealizm z fantastyką w konwencji utrzymanej w zawrotnym tempie opowieści grozy.
W Londynie za czasów króla Edwarda z młodym człowiekiem nazwiskiem Gabriel Syme nawiązuje kontakt agent Scotland Yardu. Szybko zwerbowany przez policję, która dąży do infiltracji i sparaliżowania organizacji anarchistycznych, młody Syme zostaje skierowany w stronę podejrzewanego o anarchistyczne powiązania człowieka, który nazywa się Gregory. Wyrobiony literacko Syme debatuje z tym mężczyzną i zyskuje dostęp do jego szemranej organizacji – rady europejskich anarchistów. Tropy wiodą Syme’a do Francji, gdzie jego nadrzędnym celem staje się ustalenie tożsamości członków rady, których pseudonimy pochodzą od nazw dni tygodnia, i zdemaskowanie ich zbrodniczych planów…

Tytuł: Człowiek, który był Czwartkiem
Autor: Gilbert K. Chesterton
Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
Wydawca: Zysk i S-ka
Data wydania: Dzisiaj
Liczba stron: 232
Oprawa: twarda
Cena: 39,90 zł

 

Po popularności „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa, w wiktoriańskich gazetach i czasopismach często pojawiały się opowieści o duchach w czasie świąt Bożego Narodzenia, a czytanie ich przy świecach lub przy kominku stało się coroczną tradycją. Zbiór świątecznych opowieści grozy reprezentuje mieszankę różnorodnych stylów i motywów wspólnych dla wiktoriańskiej fikcji o duchach i obejmują dzieła niegdyś popularnych autorów, takich jak Elizabeth Gaskell, Edith Wharton, M.R. James, F. Marion Crawford czy Andrew Haggard, a także wkład anonimowych lub całkowicie zapomnianych pisarzy.

Tytuł: Wigilia pełna duchów
Autor: antologia
Wydawca: Zysk i S-ka
Data wydania: Dzisiaj
Liczba stron: 392
Oprawa: twarda
Cena: 39,90 zł

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Człowiek który był Czwartkiem | Wigilia pełna duchów

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.