» Wieści » Grudniowe nowości Scream Comics

Grudniowe nowości Scream Comics

|

Grudniowe nowości Scream Comics

Wydawnictwo Scream Comics przed Gwiazdką sprezentuje nam trzy nowe tytuły, niektóre podwójnie. Jednym z nich jest komiksowa adaptacja klasycznej powieści science-fiction Frankenstein – zachęcamy do zapoznania się z zapowiedziami.

Komiksy mają ukazać się 10 grudnia. Dwa z tytułów dostały dodatkowo wersję limitowaną, po 199 egzemplarzy.

Wielkie Bitwy Morskie. Stamford Bridge (scen. Jean-Yves Delittie, Roger Seiter, rys. Christian Gine)

Stamford Bridge. Bezwzględni, ale czy niezwyciężeni? W styczniu 1066 r. zmarł król Anglii Edward Wyznawca, pozostawiając tron bez bezpośredniego następcy. Nowym władcą został jego szwagier Harold II Godwinson. Tymczasem król Norwegii Harald III Srogi powołał się na dawne umowy dotyczące dziedziczenia angielskiego tronu i ogłosił, że tron ten należy się właśnie jemu. Aby mieć pewność, że zostanie potraktowany poważnie, przybył do Anglii na czele armii szacowanej na 10000 zbrojnych. Nie tylko on rościł sobie prawo do korony angielskiej. Takie same żądania zgłosił Wilhelm Bękart, władca Normandii, który wówczas nie nosił jeszcze chwalebniejszego przydomku Zdobywcy.

Ciąg dalszy historii jest znany. W ciągu dwóch tygodni armia saska Harolda II Godwinsona musiała stoczyć dwie bitwy i przejść pieszo kilkaset kilometrów. Choć wyszła zwycięsko z pierwszego starcia ze zbyt pewnymi siebie wikingami, została pokonana przez Normanów w bitwie pod Hastings i tron angielski przypadł Wilhelmowi Zdobywcy. Z kolei wikingowie, budzący na morzu przerażenie, musieli zaakceptować, że na lądzie, w starciu z dobrze dowodzoną armią, mogą ponieść sromotną klęskę…

Requiem. Rycerz wampir #1-2. Odrodzenie / Danse Macabre (scen. Pat Mills, rys. Olivier Ledroit)

Po śmierci, Heinrich, niemiecki żołnierz z czasów II wojny światowej, spodziewa się odnaleźć spokój, a nie chaos Odrodzenia – miejsca, gdzie czas płynie w przeciwnym kierunku. Powróciwszy do istnienia w nowym świecie jako wampir, członek rządzącej elity, zostaje poddany szkoleniu, a następnie pasowany na rycerza o nowym imieniu: Requiem. Staje się w ten sposób pionkiem w kosmicznej wojnie, toczącej się między bogami tego uniwersum.

Requiem to opowieść o niezwykłym konflikcie, do którego kluczem jest być może sam bohater…

Okładka limitowana po prawej.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Mary Shelley. Frankenstein (Georges Bess)

– Byłem życzliwy i dobry, to nędza uczyniła ze mnie potwora! (Monstrum)

– Zostałem naznaczony piętnem przekleństwa i wszędzie zabierałem ze sobą moje osobiste piekło… (Wiktor Frankenstein)

Oszałamiająca graficzna adaptacja klasycznej powieści grozy autorstwa Marry Shelly w interpretacji mistrza komiksu francuskiego Georgesa Bessa. Autora rysunków do m.in Białego Lamy, Juana Solo czy Anibala 5. Pełne detali rysunki, świat pełen cieni i mroku. Absolutne must have każdego miłośnika komiksu. Jedna z najwyżej ocenianych powieści graficznych, które ukazały się we Francji w ostatnich latach.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Okładka limitowana po prawej.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Fanpage wydawcy
Tagi: Scream Comics | Frankenstein | Requiem | Wielkie bitwy morskie | Mary Shelley


Czytaj również

Komentarze


Tiszka
   
Ocena:
0

Requiem bym przytuliła. ale ani miejsca, ani pieniędzy :/ 

28-11-2023 11:01
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1

Ja bym przytulił raczej Frankensteina - jakkolwiek by to nie brzmiało.

28-11-2023 14:27
Tiszka
   
Ocena:
0

Frankenstein jakoś mnie nie ciągnie po "Frankenstein żyje, żyje", chyba przesyt. Alep oddejrzewam, że graficznie może być sztosiwem.

29-11-2023 12:23

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.