» Wieści » Grudgelore - o krasnoludach Starego Świata

Grudgelore - o krasnoludach Starego Świata

|

Grudgelore - o krasnoludach Starego Świata
Black Industries zrezygnowalo z publikowania gier fabularnych, ale nie oznacza to zaprzestania wydawania pozycji przybliżających czytelnikom magiczne światy Warhammera i Warhammera 40.000.

Jego książkowy kuzyn, Black Library opublikował bowiem Grudgelore traktujące o krasnoludach. Sama książka stylizowana jest na "artefakt ze Starego Świata". W środku znajdziemy bogactwo informacji o rasie długobrodych, historie krasnoludzkich bohaterów oraz ich czynów i fabularyzowane opisy bitew.

96-stronicowy podręcznik ma się ukazać się w lutym tego roku; wydawca udostępnił do wglądu sześć przykładowych stron. Można je zobaczyć klikając w poniższe linki:

Gorfang Rotgut and King Kazador
The Dragon Grudge
Skarsnik and the Dwarfs

Należy dodać, że nie jest to dodatek do gry fabularnej, ale informacje w nim zawarte mogą przysłużyć się Mistrzom Gry prowadzącym kampanie Warhammera pośród zamieszkanych przez krasnoludy gór Starego Świata.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: strona Black Library
Tagi: Warhammer


Czytaj również

Komentarze


kaduceusz
   
Ocena:
0
:-D
03-02-2008 23:09
Fungus
   
Ocena:
0
Ah, jakas definicja ze srodowsik z ktorymi nie mam kontaktu :-)

Dzieki za info, bo wczesniej sie z nia nie spotkalem.
04-02-2008 09:55
Drachu
   
Ocena:
0
Nie ma stasów - nie dotykam.
Na nic mi historia i kulturoznawstwo na gruncie RPG :)
04-02-2008 14:11
LaMedusa
    hmm
Ocena:
0
to kup sobie podręcznik do matematyki, a jeśli jednak beletrystyka ci się przyda to polecam podręcznik do Fizyki lub Chemii nieorganicznej RPG
;-)
04-02-2008 15:46
Drachu
   
Ocena:
0
Równie dobrze mógłbym rzec - nie chcesz mechaniki? Zaprenumeruj National Geographic. Albo odpal wyobraźnię :)

Beamhit napisał, że do gry bez statsów wystarczy wyobraźnia. Prawda.

Nie mam problemów z pomysłami na sesję. Nie muszę też znać sposobów zaplatania bród przez krasnoludy. Ani dziejów Wojny o Brodę, czy rozpiski królów wszystkich Karaków, bo na sesjach nie korzystam z tego i już. Powiem tak - znam informacje o historii i kulturze krasnoludów z Armybooków do WFB, czy ze starego "Stone and Steel". Nie były to kopalnie pomysłów, jeśli mam być szczery.
05-02-2008 11:11
~Homunculus z Anglii

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
W newsie jest blad bo Grudgelore jest w sprzedazy od 1 lutego. Ksiazeczka prezentuje sie naprawde fajnie, rysunki sa naprawde klimatyczne, przegladalem ja tylko ale tekst wydaje sie byc tez na poziomie, ksiazke podzielono na piec rozdzialow: dwa o krzywdach uczynionych brodaczom przez zielonych, rozdzial o krzywdach nieumarlych, Chaosu i elfow ;]
05-02-2008 13:31
kaduceusz
   
Ocena:
0
OK, poprawione, dzięki.
05-02-2008 15:50
Drozdal
    @Homunculus
Ocena:
0
Od Lutego Grudgelore dostepny jest wylaczne w Anglii, od Marca na calym swiecie - wiec pojecie "blad" jest nie do konca prawdziwe. O czym zreszta byla wspomniane na stronie wydawcy. Anglina != caly swiat ;)
05-02-2008 16:02

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.