» Wieści » Groza na Antarktydzie od wydawnictwa Vesper

Groza na Antarktydzie od wydawnictwa Vesper

|

Groza na Antarktydzie od wydawnictwa Vesper

Wydawnictwo Vesper zapowiedziało, że w połowie lipca ukaże się jego nakładem Coś Johna W. Campbella, czyli historia, która stała się inspiracją dla kultowego filmu grozy o tym samym tytule w rezyserii Johna Carpentera. Zaprezentowano już grafikę która ozdobi okładkę książki, a za jej wykonanie odpowiedzialny jest Michał "Xaay" Loranc.

Zapowiedź:

W roku 1938 uznany autor science fiction John W. Campbell opublikował nowelę „Who Goes There?”, opowiadającą o losach grupy naukowców na Antarktydzie, którzy odkrywają potworne, zmiennokształtne, obce stworzenie. Historia ta została później zaadaptowana przez Johna Carpentera, stając się kanwą dla kultowego filmu „Coś”. Po latach okazało się jednak, że publikacja Campbella była jedynie skróconą wersją oryginalnego tekstu, zatytułowanego „Frozen Hell”.

Rękopis „Frozen Hell” odkryto dopiero kilka lat temu. Powieść, którą zaprezentowaliśmy Wam w Wydawnictwie Vesper pod filmowym tytułem „Coś” zdecydowanie rozszerza kontekst wydarzeń opisanych w „Who Goes There” oraz najsłynniejszej adaptacji filmowej. Każdy, kto nie miał jeszcze okazji zapoznać się z tą kultową historią przesiąkniętą kosmicznym horrorem i morderczym, wyniszczającym zimnem mrocznej Antarktydy, zyskuje obecnie możliwość nabycia jej w ramach serii SF „Wymiary”.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Profil FB wydawnictwa Vesper
Tagi: Coś | John W. Campbell


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.