» Wieści » Gra książkowa Dziady, część V już dostępna

Gra książkowa Dziady, część V już dostępna

16-11-2021 20:57 | Mikołaj Kołyszko

Gra książkowa Dziady, część V już dostępna

Od 15 listopada w sprzedaży dostępna jest gra paragrafowa pt. Dziady część V. Dziady, które nie spieprzają. Gra powstała dzięki wsparciu społeczności wspieram.to.

 

„Dziady część V. Dziady, które nie spieprzają” to ilustrowany gamebook nadający kultowemu dziełu Adama Mickiewicza odpowiednią werwę (nareszcie!), obnaża on prawdziwe realia epoki romantyzmu, przedstawiając fakty i ciekawostki, o których (nie bez powodu) nie uczy się w szkołach.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Akcja dzieje się w 1826 roku we wsi położonej niedaleko Wiłkomierza. Właśnie tam słynny Guślarz został brutalnie zamordowany. Mimo to trzy tygodnie po jego śmierci niektórzy twierdzą, że widzieli go przechadzającego się nocami po okolicy. To pewnie głupie, wiejskie gadanie, ale… może ma jakiś związek z tym, że mieszkańcy powiatu wiłkomierskiego zaczęli cierpieć na dziwną chorobę i padają jak muchy?

Kto zabił Guślarza? Dlaczego to zrobił? Co dręczy ludzi z okolic Wiłkomierza?
 

Kilka słów o rozgrywce

W „Dziadach części V” osoba grająca będzie mogła przeprowadzić paranormalne śledztwo jako Konrado-Gustaw (romantyk posiadający moc przemienienia się w upiora), Karolina Zann (racjonalistka polegająca na swym niezawodnym szkiełku i oku), Nowosilcow (rosyjski hrabia pozbawiony skrupułów i zasad moralnych) lub Guślarka (adeptka ludowej wiedzy tajemnej).

Grę dostępna na stronie: WydawnictwoOtwarte.pl/Dziady oraz (w formacie elektronicznym) na Woblink.com. Wersja demo w formie interaktywnego e-booka do pobrania stąd.


 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: WydawnictwoOtwarte
Tagi: bizzaro | Ilona Myszkowska | Mikołaj Kołyszko | Adam Mickiewicz | Dziady część V | gra książkowa | gamebook | gra paragrafowa | Dziady


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Mikołaj Kołyszko
   
Ocena:
0

Link do miejsca, skąd można pobrać demo (w artykule nie zadziałał): https://tinyurl.com/yv3s3dpk (trzeba link skopiować i wkleić do przeglądarki, inaczej strona na końcu linku dodaje kropkę, przez co link się psuje :P)

17-11-2021 10:00
Exar
   
Ocena:
+1
Zatytułowanie gry tak samo jak jedno z głównych narzędzi edukacji odstraszających od czytania to dość odważna decyzja z marketingowego punktu widzenia:). Ja jednak przełamię swój strach i na pewno zajrzę!

@Mikołaj: Twój link też nie działa
17-11-2021 11:40
Mikołaj Kołyszko
   
Ocena:
0

@Exar Gra jest w stylistyce horror-komediowej, to może ten strach, to dobra reakcja ;P Link niestety trzeba skopiować i wkleić, bo z jakiegoś powodu strona dodaje kropkę na końcu linku, psując go w ten sposób...

17-11-2021 14:39
Aesthevizzt
   
Ocena:
+1

KLIK ;)

17-11-2021 18:28
Kamulec
   
Ocena:
+1

Mikołaju, link do demo poprawiony w rozszerzeniu wieści.

17-11-2021 20:04
Mikołaj Kołyszko
   
Ocena:
0

@Kamulec, @Aesthevizzt Dzięki! :)

22-11-2021 13:43

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.