» Głos Bogów

Głos Bogów

Dodała: Ewa 'senmara' Markowska

Głos Bogów
7.79
Ocena użytkowników
Średnia z 14 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Głos Bogów
Cykl: Era Pięciorga
Tom: 3
Autor: Trudi Canavan
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Wydawca: Galeria Książki
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 21 kwietnia 2010
Liczba stron: 672
Oprawa: miękka
Format: 125 × 195 mm
ISBN-13: 978-83-928837-8-4
Cena: 44,90 zł

W swej nowej roli obrończyni Siyee, Auraya bada dostrzeżonego w ich krainie obcego. Spotyka tajemniczą kobietę twierdzącą, że jest przyjaciółką Mirara, kobietę, która składa jej propozycję, jakiej Auraya nie potrafi odrzucić. Musi jednak ukrywać ją albo narazić się na gniew bogów. Na południu Mirar zyskuje akceptację i szacunek, kiedy zajmuje dawną pozycję wśród swego ludu, ale ta wolność ma swoją cenę. Tymczasem Emerahl może w końcu przyłączyć się do Myślicieli w ich poszukiwaniach Zwoju Bogów, ale być może prawda nie zostanie jej objawiona w formie, jakiej się spodziewa. Pentadrianie, rozczarowani klęską z rąk Cyrklian, spiskują i knują, by pokonać swych nieprzyjaciół sposobami innymi niż bezpośrednia walka. Kiedy umiera szansa na pokój, dwoje ludzi znów nieubłaganie wciąganych jest w wojnę. Auraya nie może uniknąć konfliktu. Kluczem do wszystkiego mogą jednak być Dzicy, którzy wyruszają z na poszukiwanie sekretów pogrzebanych dawno temu. Sekretów, które mogą zmienić świat.
Tagi: Era Pięciorga | Głos Bogów | Trudi Canavan


Czytaj również

Anioł burz
Artystyczna kompozycja i niebanalna historia
- recenzja
Złodziejska magia
Dobrze zamaskowana przeciętność
- recenzja
Łotr - Trudi Canavan
Kopanie leżącego w głowę
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

~Beti

Użytkownik niezarejestrowany
    Głos Bogów
Ocena:
0
Przy okazji Trylogii Czarnego Maga zapoznałam się z opiniami na forach, że cykl Era Pięciorga jest fajny, ale kończy się równie beznadziejnie jak losy Sonei. Mimo że rozwój akcji specjalnie mnie nie zaskoczył, przypuszczalnie za sprawą niedawnej lektury "Pomniejszych Bóstw" Pratchett’a, z przyjemnością śledziłam losy Aurai, a koniec mnie tym razem nie rozczarował. Trudi Canavan ma wielki potencjał, w poprzedniej sadze raziły błędy warsztatowe i ślepe wątki, natomiast w Erze Pięciorga losy głównej bohaterki przeplatają się sprawnie z losami całkiem dużej gromady bohaterów drugo- i trzecioplanowych. Mam nadzieję, że nie zawiodę się również na Misji Ambasadora (sequel do Trylogii Czarnego Maga).
24-12-2009 23:30
Esper
    Hehe
Ocena:
+1
Faktycznie Canavan ma talent, 2,5 tomu rozwija intrygę, nawet nieco postaci, a później w 150 stron ciach i nie będzie już nic... Zupełnie nie umie tworzyć zakończeń. Coś w stylu, na głównego bohatera spadł meteoryt, w chwili jak szedł na ostatnią walkę... Zonk po prostu. Ale książka ciekawa, wile wątków, szybko się zmieniających. Może to nie jakieś arcydzieło, ale czyta się przyjemnie szybko, bez wysiłku. Gdyby tylko nie te ceny :/
24-08-2010 09:00
Qball
   
Ocena:
0
Koncówka z d*py. Canavan po raz kolejny udowodniła że od marszu na ostatnich 100 stronach od razu przechodzi do sprintu. A z postaci zrobiła idiotów, jako że ta "ukryta" oś fabuły która zostaje ujawniona na ostatnich 100 stronach była dla mnie jasna już na początku drugiego tomu - z kolei starożytni bohaterowie, nieśmiertelni posiadający tysiącletnią wiedzę i doświadcznie nie wysunęli nawet teorii że pentadriańscy bogowie to ściema - żałosne.
10-10-2010 09:59
DudiLaf
   
Ocena:
+1
Jedynie postać Emerlah mnie ciekawiła. Słaba końcówka.
14-04-2011 13:20

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.