» Wieści » Garść informacji o nowym Wiedźminie

Garść informacji o nowym Wiedźminie

|

Garść informacji o nowym Wiedźminie
Mirosław Kowalski, redaktor naczelny wydawnictwa superNOWA poinformował, że najnowsza książka Andrzeja Sapkowskiego osadzona w świecie Wiedźmina będzie powieścią, i "nie będzie to żaden prequel ani sequel (...) tylko rzecz absolutnie odrębna". Powieść ukaże się najprawdopodobniej za dwa lata.
Źródło: Wirtualna Polska
Tagi: Andrzej Sapkowski | Wiedźmin


Czytaj również

Komentarze


38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Aes, zaczęło się od pewnej tyldy, która powiedziała:
nie oszukujmy się saga o Wiedźminie to najlepsza polska seria fantasy, nikt się nawet nie zbliżył do tego poziomu...więc czekamy..niecierpliwie..!

Z czym ja się zgadzam, a parę osób nie - wbrew oczywistym faktom i spychaniem dyskusji na tematy w stylu "czy Hobbit był lekturą".
08-02-2012 13:36
ram
   
Ocena:
0
zigzak, tak z ciekawości - przeczytałeś całą sagę o zbóju?

A tak bardziej na temat - to będzie opowieść o tym jak Dijkstra, Isengrim i Boreas robią rewolucję w Nilgaardzie ;)
08-02-2012 13:55
~Rusłan

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@zigzak - poczytaj swoje posty i wtedy ujrzysz, że temat LotR pierwszy poruszył nie kto inny jak... zigzak. Reszta dyskusji polega na polemice z Twoimi "mądrościami".
08-02-2012 14:10
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
tak z ciekawości - to żmijową harfę na pewno, pamiętam, bo się nabrałem na okładkę z supernovej (że fajne fantasy, skoro Sapkowskiego wyddali), razem ze Zbójeckim Gościńcem (on jest w cyklu czy nie? Niby żmijowa miała być po, jakieś to popier...) i jeszcze jakąś jedną, którą chyba czytałem, ale ma brzydką okładkę (jakaś taka kolorowa, z runy chyba) którą wygrałem na jakimś konkursie - wiem że ją przeczytałem, ale o czym to było, to nie wiem. tak samo jak przez mgłę pamiętam żmijową i gościniec... a już na pewno nie pamiętam o czym to było - jakieś czarownice, wojownicze księżniczki, jakaś papuga trująca... ale fabuła? Za Chiny nie wiem
08-02-2012 14:14
Melanto
   
Ocena:
+4
Mam nadzieję, że kiedy książka powstanie, to będą jej bohaterami albo zupełnie nowe postaci albo kilka drugoplanowych z wiedźmińskiej sagi - Sapkowski do tworzenia tychże ma w mojej opinii wybitny talent ( pierwszoplanowi są irytujący w zbyt dużej dawce i , przynajmniej mnie, przejedli się zdecydowanie).
Mam również nadzieję, że będzie to klimat opowiadań a nie sagi, że intryga będzie zacną i nie pojawią się egzystencjalne smęty oraz żale.
08-02-2012 15:23
Nuriel
   
Ocena:
0
Mam mieszanie uczucia. Z jednej strony obawiam się, że jest to zwykły skok na kasę wynikający z ogromnej popularności komputerówki.
Z drugiej jednak... może Sapkowski traktuje powrót do wiedźmińskiego świata jako sposób na "odmłodzenie się" i cholera wie czy taki entuzjazm nie wpłynie pozytywnie na jakość jego prozy (która od ostatniego tomu trologii husyckiej baaardzo spadła). Oby.
08-02-2012 15:39
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
zigzak - to tylko świadczy o Twojej umiejętności czytania ze zrozumieniem...
08-02-2012 15:46
Maciej Szraj
   
Ocena:
+2
O skok na kasę bym go wcale nie posądzał. Jeśli autor mówi o dwóch latach na przygotowanie książki, to zakładam, że podchodzi do sprawy poważnie i żadnego gniota nam czytelnikom nie wciśnie.
08-02-2012 19:07
~historyk

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Komentarz do tej rzekomej konkurencji Wiedźmina:
- PLO - miłe złego początki lecz koniec żałosny, czyli z tomu na tom zjazd w dół po równi pochyłej, a tom 3 to wręcz lekceważenie czytelnika, mizeria.
- Twardokęsek, może to i dobry, ino czemu takie nuuudne?
- Wegner - ot średniej klasy fantasy militarne, przeczytałem tom 1 i dałem se luz.
09-02-2012 17:46
Aesandill
   
Ocena:
0
Ja tam na przykład cenie APna Lodowego ogrodu.
Fakt, poziom trochę spada, ale nadale jest ok. Zresztą niestety często bywa tak że gdy autor odkrywa przed czytelnikiem karty, tajemniczość opadaią z nią emocje.
Tak było w hiperionie.
Nie inaczej (a nawet gorzej) w pięcioksięgu wiedźminowskim czy w trylogi husyckiej.
09-02-2012 17:54

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.