» Wieści » Fundacja w nowym wydaniu

Fundacja w nowym wydaniu

07-09-2021 17:40 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Fundacja w nowym wydaniu

Dziś nakładem wydawnictwa Rebis ukazało się wznowienie Fundacji, kultowej powieści science fiction autorstwa Isaaca Asimova – dla przypomnienia, już wkrótce na platformie Amazon zadebiutuje serial aktorski, inspirowany tą książką. 

Opis książki:

Po procesie Seldona i wydaleniu Encyklopedystów z Trantora ostoją ludzkiej wiedzy jest Fundacja. Na Peryferiach, podobnie jak w rozpadającym się Imperium, wrze. Dla osamotnionego, pozbawionego bogactw naturalnych Terminusa, siedziby Fundacji, ratunkiem okazują się ludzka mądrość, inteligencja i przedsiębiorczość, nie zaś skarbnica wiedzy – monumentalna Encyklopedia Galaktyczna. W obliczu zagrożenia ze strony Czterech Królestw do władzy dochodzą, po walce z opozycją, wybitne osobowości i godni następcy Hariego Seldona: Salvor Hardin i Hober Mallow. Terminus, świadomy swych niedostatków, ale i mocnych stron, rozpoczyna bój o przetrwanie, a następnie ekspansję...
Isaac Asimov (1920– 1992) to bodaj najwybitniejszy, najpłodniejszy i najpoczytniejszy autor science fiction wszech czasów, siedmiokrotny zdobywca prestiżowej nagrody Hugo. Zasłynął głównie epokowym cyklem „Fundacja”, sagą o Imperium Galaktycznym, które –  choć wydaje się wieczne - chyli się ku upadkowi. Dom Wydawniczy REBIS opublikował siedmiotomowy cykl „Fundacja” Asimova oraz trzy uzupełniające go tomy autorstwa Gregory'ego Benforda, Grega Beara i Davida Brina, a ponadto cykl „Roboty”, zbiór opowiadań Złoto i magia i tom esejów Magia i złoto.

Tytuł: Fundacja
Cykl: Fundacja
Tom: 1
Autor: Isaac Asimov
Tłumaczenie: Andrzej Jankowski
Wydawca: Rebis
Data wydania: 7 września 2021
Liczba stron: 204
Oprawa: miękka
Cena: 34,90 zł

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Isaac Asimov | Fundacja


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.