» Wieści » Fundacja powróci do księgarni we wrześniu

Fundacja powróci do księgarni we wrześniu

17-08-2021 22:25 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Fundacja powróci do księgarni we wrześniu

Wydawnictwo Rebis zapowiedziało na 7 września premierę wznowienia Fundacji, pierwszego tomu kultowego cyklu science fiction autorstwa Isaaca Asimova – zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią książki. Dla przypomnienia, w tym roku zadebiutuje też na Apple TV+ serial inspirowany tą serią. 

 Zapowiedź:

Isaac Asimov (1920–1992) to bodaj najwybitniejszy, najpłodniejszy i najpoczytniejszy autor science fiction wszech czasów, siedmiokrotny zdobywca prestiżowej nagrody Hugo. Zasłynął głównie epokowym cyklem „Fundacja”, sagą o Imperium Galaktycznym, które – choć wydaje się wieczne – chyli się ku upadkowi.

Dom Wydawniczy REBIS wydał cykl „Fundacja” oraz cykl „Roboty”. Na podstawie "Fundacji" powstał wysokobudżetowy serial Apple TV+.

Po procesie Seldona i wydaleniu Encyklopedystów z Trantora ostoją ludzkiej wiedzy jest Fundacja. Na Peryferiach, podobnie jak w rozpadającym się Imperium, wrze. Dla osamotnionego, pozbawionego bogactw naturalnych Terminusa, siedziby Fundacji, ratunkiem okazują się ludzka mądrość, inteligencja i przedsiębiorczość, nie zaś skarbnica wiedzy – monumentalna Encyklopedia Galaktyczna. W obliczu zagrożenia ze strony Czterech Królestw do władzy dochodzą, po walce z opozycją, wybitne osobowości i godni następcy Hariego Seldona: Salvor Hardin i Hober Mallow. Terminus, świadomy swych niedostatków, ale i mocnych stron, rozpoczyna bój o przetrwanie, a następnie ekspansję...

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Isaac Asimov | Fundacja


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.