» Filary ziemi

Filary ziemi

Dodał: Bartłomiej 'baczko' Łopatka

Filary ziemi
8.75
Ocena użytkowników
Średnia z 2 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Filary ziemi (The Pillars of The Earth)
Autor: Ken Follett
Tłumaczenie: Grzegorz Sitek
Wydawca: Albatros
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 5 listopada 2010
Liczba stron: 832
Oprawa: twarda
ISBN-13: 978-83-7659-300-5
Cena: 45,49zł

FILARY ZIEMI, najsłynniejsza powieść Kena Folletta, to trzymająca w napięciu saga historyczno-przygodowa z fabułą osnutą wokół trwającej blisko czterdzieści lat budowy wielkiej katedry Kingsbridge. Średniowieczna Anglia w XII wieku (1123-1170) pod rządami normańskich panów – w tle wojna domowa, konflikty na tle religijnym, spory o sukcesję na angielskim tronie i (kończące książkę) zabójstwo Tomasza Becketa, arcybiskupa Canterbury, przez rycerzy króla Henryka II. Walka o władzę, intrygi, seks, miłość, zdrada, mroczne tajemnice i zbrodnie, akty nienawiści i desperacji.

Galeria niezapomnianych, wyrazistych bohaterów – i dobrych, i złych. Zaradny mnich Phillip, przeor klasztoru św. Jana. Tom, architekt i konstruktor, który marzy o zbudowaniu katedry. Ellen, kochanka Toma, uważana za czarownicę. Jej młodziutki syn Jack, uzdolniony rzeźbiarz i budowniczy. Aliena, piękna, odważna córka hrabiego Bartholomew, obiekt pożądania Jacka i syna Toma, Alfreda. Czarny charakter – znienawidzony, podstępny lord William Hamleigh, sadysta, gwałciciel i morderca, zaprzysięgły wróg Jacka i Alieny, która kiedyś ośmieliła się odrzucić jego oświadczyny.

Na podstawie powieści powstał ośmioczęściowy serial telewizyjny wyprodukowany przez słynnego reżysera Ridleya Scotta. Główne role zagrali: Ian McShane, Matthew Macfadyen, Eddie Redmayne, Hayley Atwell, Rufus Sewell i Donald Sutherland.
Tagi: Filary Ziemi | Ken Follett


Czytaj również

Filary Ziemi
Początek długiej opowieści
- recenzja
Filary ziemi
Omszałe filary...
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.