» Wieści » Fantastyczne zapowiedzi We Need YA

Fantastyczne zapowiedzi We Need YA

07-01-2022 15:15 | Daga 'Tiszka' Brzozowska

Fantastyczne zapowiedzi We Need YA

Wydawnictwo We Need YA, zajmujące się – jak nazwa wskazuje – literaturą młodzieżową, zapowiedziało na 2022 kilka fantastycznych tytułów z list bestsellerów w USA.

Na liście znajdują się:

This Woven Kingdom Tahereh Mafi

Walka między potężnymi imperiami, zakazany romans i dawno zapomniana królowa, której przeznaczeniem jest ocalenie swojego ludu — Tahereh Mafi, autorka bestsellerów New York Timesa, powraca w epickiej, romantycznej trylogii inspirowanej perską mitologią!
Dla całego świata Alizeh jest jedynie służką, a od niedawna — zaginioną spadkobierczynią starożytnego królestwa Jinn. Musi chować się w cieniu. Czy dzięki pewnemu spotkaniu nabierze w końcu odwagi, by odzyskać to, co do niej należy?
Książę Kamran słyszy proroctwo przepowiadające śmierć jego ojca. Nie spodziewa się, że służąca o niespotykanych oczach, dziewczyna, której nie potrafi zapomnieć, pewnego dnia zmieni całe jego królestwo — a także świat.
 

These Hollow Vows Lexi Ryan

Brie nienawidzi wróżek i nie chce mieć z nimi nic wspólnego, nawet jeśli oznacza to, że będzie głodować na ulicy. Jednak kiedy jej siostra zostaje sprzedana sadystycznemu królowi na dworze Unseelie, Brie zrobi wszystko, aby ją odzyskać – zawrze umowę ze złowrogim królem i będzie musiała ukraść trzy magiczne relikwie z dworu Seelie.
Łatwiej powiedzieć, niż zrobić. Jedyną opcją dla Brie na przetrwanie i zrealizowanie swojego celu, jest udawanie potencjalnej narzeczonej księcia Ronana. Dziewczyna wkrótce odkrywa, że się w nim zakochuje. Nie chcąc pozwolić, by emocje ją rozpraszały, przyjmuje pomoc od grupy odmieńców Unseelie, którzy mają swój własny sekretny plan. Gdy Brie spędza czas z ich tajemniczym przywódcą, Finnem, stara się oprzeć jego urokowi, — ale… czy jej się to uda?
Uwięziona między dwoma niebezpiecznymi dworami, Brie musi zdecydować, komu zaufać i komu oddać swoje serce.

Six Crimson Cranes Elizabeth Lim


Shiori, księżniczka Kiaty, skrywa pewien sekret. W jej żyłach płynie zakazana magia. Dziewczyna dobrze to ukrywa, lecz w dniu ceremonii swoich zaręczyn Shiori traci kontrolę. Na początku jej błąd wydaje się być szczęśliwym trafem, uniemożliwiającym ślub, którego nigdy nie chciała, ale przykuwa on uwagę Raikamy, jej macochy.

Raikama włada czarną magią. Wypędza młodą księżniczkę, zamieniając jej braci w żurawie i ostrzegając Shiori, że nie może o tym powiedzieć nikomu, bo z każdym słowem, które wymknie się z jej ust, jeden z jej braci umrze.

Bez grosza przy duszy, bez głosu, samotna Shiori szuka swoich braci, a podczas podróży odkrywa spisek mający na celu przejęcie tronu – spisek bardziej podstępny, bardziej przebiegły i złożony, niż zdrada Raikamy. Tylko Shiori może uratować królestwo, ale aby to zrobić, musi zaufać chłopcu, za którego miała wyjść za mąż. Musi zaakceptować moc, której uczono ją przez całe życie – bez względu na to, ile będzie ją to kosztować.
 

The Gilded Ones Naminy Forny

Szesnastoletnia Deka żyje w strachu i oczekiwaniu na krwawą ceremonię, która wpłynie na to, czy zostanie ona pełnoprawną członkinią swojej wioski. Jest inna od wszystkich, ze względu na swoją nienaturalną intuicję. Dziewczyna modli się o czerwoną krew, aby w końcu poczuć, że gdzieś przynależy. W dniu uroczystości jej krew przybiera jednak złoty kolor, barwę nieczystości, a Deka rozumie, że spotkają ją konsekwencje gorsze niż śmierć.

Do Deki przychodzi tajemnicza kobieta i daje jej wybór: zostać w wiosce i poddać się swojemu losowi albo odejść, by walczyć za cesarza w armii takich dziewcząt jak ona. Nazywane są Alaki – prawie nieśmiertelne z rzadkimi, nadnaturalnymi mocami. I tylko one mogą powstrzymać największe zagrożenie dla imperium.

Wiedząc o chyhających na nią niebezpieczeństwach, a jednocześnie pragnąc akceptacji, Deka postanawia opuścić jedyne życie jakie kiedykolwiek znała. Kiedy jednak podróżuje do stolicy, by trenować do największej bitwy swojego życia, odkrywa, że to wielkie, otoczone murami miasto kryje wiele niezpodzianek. Nic i nikt nie jest tym, czym się wydaje - nawet sama Deka.


Iron Widow Xiran Jay Zhao

Chłopcy z Huaxii marzą o połączeniu się z dziewczynami, by pilotować Poczwarki, gigantyczne transformujące się roboty, które mogą walczyć z mecha-obcymi, czającymi się za Wielkim Murem. Nie ma dla nich wielkiego znaczenia, że wykorzystywane dziewczyny często umierają z powodu napięcia psychicznego w trakcie fuzji.

Gdy 18-letnia Zetian ofiaruje się jako pilotka-konkubina, ma na celu zamordowanie pilota odpowiedzialnego za śmierć jej siostry. Dokonuje zemsty w sposób, którego nikt się nie spodziewał – zabija go przez psychiczne połączenie między nimi i wychodzi z kokpitu bez szwanku. Jest określana Żelazną Wdową. Budzi w ludziach lęk, gdyż zamiast dziewcząt może poświęcać chłopców, aby latać Poczwarkami.

W celu okiełznana swojej ogromnej siły psychicznej, Zeitan zostaje połaczona z Li Shiminem, najsilniejszym i najbardziej kontrowersyjnym pilotem w Huaxii. Wdowa nie przegapi żadnej okazji wykorzystania ich połączonej potęgi i niesławy, aby przetrwać zamach za zamachem na własne życie. Dowie się, dlaczego system pilotażowy działa na swój mizoginistyczny sposób, i powstrzyma przed składaniem w ofierze kolejne dziewczęta!


House of Hollow Krystal Sutherland

Siedemnastoletnia Iris Hollow zawsze była dziwna. Coś się stało z nią i jej dwiema starszymi siostrami, gdy były dziećmi. Coś, czego nie pamiętają, ale co pozostawiło każdej z nich identyczną bliznę w kształcie półksiężyca u podstawy gardła.
Iris spędziła większość swoich nastoletnich lat, próbując uniknąć dziwności, która przyklejała się do niej jak smoła. Ale kiedy Grey, jej najstarsza siostra, znika w podejrzanych okolicznościach, Iris dowiaduje się, jak pogmatwane może być jej życie: zaczyna ją śledzić rogaty mężczyzna, pewne zwłoki spadają z sufitu, a ukryte wspomnienia torują sobie drogę do jej umysłu.

Gdy Iris podąża za ostatnimi śladami Grey, staje się jasne, że jedynym sposobem na uratowanie jej siostry jest rozszyfrowanie tajemnicy tego, co przydarzyło się im w dzieciństwie.

Im bliżej Iris zbliża się do prawdy, tym bardziej rozumie, że odpowiedź jest mroczna i niebezpieczna i że Gray od lat skrywała przed nią straszny sekret.
 

Aristotle and Dante Dive into the Waters of the World Benjamin Alire Sáenz

W Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata dwóch chłopców w przygranicznym miasteczku zakochało się w sobie. Teraz muszą odkryć, co to znaczy miłość, i zbudować związek w świecie, który wydaje się kwestionować ich istnienie.

Ari spędził całe liceum, starając się ukryć, kim naprawdę jest. Pozostał cichy i niewidzialny. Spodziewał się, że jego ostatni rok będzie taki sam. Ale coś w nim pękło, kiedy zakochał się w Dantem. Nagle odkrywa, że dociera do nowych przyjaciół, stawia czoła wszelkiego rodzaju opryszkom i sprawia, że jego głos staje się nareszcie słyszalny. No i jest Dante, marzycielski, dowcipny chłopak, który może działać na nerwy Ariego, ale jednocześnie napełniać go pożądaniem. Chłopcy są zdeterminowani, by odnaleźć się w świecie, który ich nie rozumie. Ale kiedy Ari staje w obliczu szokującej straty, będzie musiał walczyć jak nigdy dotąd, aby stworzyć życie, które będzie radosne.

Niecierpliwie wyczekiwana kontynuacja docenionej przez krytyków, wielokrotnie nagradzanej powieści „Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata” to boleśnie romantyczna, czuła opowieść, która z pewnością oczaruje fanów Adama Silvery.
 

Shatter Me Tahereh Mafi

Juliette nie dotknęła nikogo od 264 dni.

Ostatnim razem, kiedy to zrobiła, zdarzył się wypadek. Zamknięto ją za morderstwo. 

Nikt nie wie, dlaczego dotyk Juliette jest śmiertelny.

Choroby niszczą populację, trudno znaleźć pożywienie, ptaki już nie latają, a chmury przywdziały mroczne barwy. Wielu ludzi nie żyje, a ci, którzy przeżyli, zwiastują wojnę. Komitet Odnowy powiedział, że ich działania są jedynym sposobem na naprawienie rzeczy na świecie, więc wrzucili Juliette do celi. Ale może dziewczyna jest kimś więcej niż tylko udręczoną duszą wepchniętą w swoje niewielkie ciało. Może jest dokładnie tym, czego wszyscy teraz potrzebują. 

Juliette musi dokonać wyboru: być bronią w czyichś rękach, albo… wojowniczką.
 

Konkretne daty wydań nie są jeszcze znane. 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Facebook Wydawcy
Tagi: We Need YA | Lexi Ryan | Tahereh Mafi | Elizabeth Lim | Naminy Forny | Xiran Jay Zhao | Krystal Sutherland | Benjamin Alire Sáenz


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.