» Wieści » Fabularna Czarna Kompania

Fabularna Czarna Kompania

|

Fabularna Czarna Kompania

Wydawnictwo Arc Dream Publishing zapowiedziało The Black Company Role-Playing Game, grę fabularną osadzonej w świecie cyklu powieściowego Kroniki Czarnej Kompanii autorstwa Glena Cooka.

Autorami nowej gry będą Shane Ivery i Dennis Detwiller, którzy odpowiadali wcześniej za system Delta Green łączący współczesne teorie spiskowe i grozę Mitów Cthulhu. Czarna Kompania zostanie oparta o oryginalną mechanikę, która ma zostać zbudowana wokół takich pojęć jak suspens i terror.

Na razie nie ujawniono nawet przybliżonej daty premiery The Black Company Role-Playing Game, ale zapowiedziano, że poza podręcznikiem podstawowym można spodziewać się oficjalnych przygód oraz innych dodatków.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Arc Dream Publishing | delta green | Glen Cook | Kroniki Czarnej Kompanii | The Black Company Role-Playing Game


Czytaj również

Komentarze


AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwsza próba przełożenia na erpegi powieściowego cyklu o Czarnej Kompanii, w roku 2004 Green Ronin Publishing wydał wersję opartą na mechanice d20.

13-04-2024 11:23
Radnon
   
Ocena:
0

Tego nie wiedziałem, dzięki za info Adam. Tak z ciekawości - miałeś styczność z ów dedekową wersją?

13-04-2024 20:34
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1

Stoi na półce i czeka na przeczytanie - pewnie gdzieś od momentu premiery, więc raczej się nie doczeka.

Ale z tego, co podaje Wikipedia, podręcznik zdobył srebrną nagrodę ENnie dla najlepszego settingu, więc najprawdopodobniej jest niezły, Green Ronin generalnie robił dobre rzeczy na d20 (chociaż słabsze też mu się zdarzały).

13-04-2024 20:48

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.