» » Fabryka słów

Fabryka słów

Fabryka słów
%DANE%
Fabryka Słów powstała w roku 2001. Założyciele, Eryk Górski i Robert Łakuta, postawili sobie za cel wydawanie dobrej polskiej fantastyki, w czasach gdy na księgarskich półkach dominowały wg nich produkowane masowo tytuły zagraniczne. Pomysł okazał się trafiony i książki Fabryki Słów szybko zyskały popularność wśród czytelników, a samo wydawnictwo stało się jednym z głównych wydawców szeroko rozumianej fantastyki w Polsce. Marką wydawniczą rozpoznawaną i komentowaną na rynku wydawców, wśród krytyków literackich, czytelników i w mediach, co pozwoliło na rozwój wydawnictwa.

Profil wydawniczy obejmuje różne konwencje literatury fantastycznej — Science Fiction, klasyczną Fantasy, Historię alternatywną, Horror, a także rozmaite krzyżówki międzystylowe. Fabryka Słów wydaje szereg serii wydawniczych, w których prezentuje najnowsze teksty autorów uznanych, promuje wielu obiecujących debiutantów (seria Kuźnia Fantastów), a także — co rzadko spotykane na naszym rynku — przedstawia krytykę i eseistykę poświęconą fantastyce jako zjawisku literackiemu.

Pierwszą ksiażką wydaną przez Fabrykę Słów były Kroniki Jakuba Wędrowycza autorstwa Andrzeja Pilipiuka

W marcu 2003 roku Fabryka Słów otrzymała nagrodę Magazynu Fantasy (dziś pismo już nieistnieje) dla najlepszego wydawnictwa za 2002 rok.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Komentarze


~MAPET

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Świetne wydawnictwo!
04-08-2006 19:18
~Sea

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Dominuje na moich półkach (a książek ma niemało :P)
Od jakiegoś roku zaczytuję się WYŁĄCZNIE w dziełach wydanych przez fabrykę i... nie żałuję :D
27-06-2007 23:07
L4D Raven
   
Ocena:
0
Moje ulubione wydawnictwo ;)
27-06-2011 09:14

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.